Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

T-28 Trojan 406mm

Náhľad produktu - T-28 Trojan 406mm

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

Nademlejnská - eshop 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 18,78 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0901

Popis produktu

North American T-28 Trojan bol skonštruovaný na začiatku 50. rokov ako náhrada zastarávajúcich Texanov, pretože pre základný výcvik pilotov prúdových lietadiel bol odteraz vyžadovaný predný podvozok. T-28 slúžil pre výcvik pilotov letectva (do 60. rokov), námorníctva aj námornej pechoty (až do 80. rokov); vo veľkom meradle sa používal vo vietnamskej alebo alžírskej vojne (s francúzsky bojovým menom Fennec) ako protipovstalecký ľahký bojový.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety kanadského cvičného lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou. Konštrukcia trupu pozostáva z dvojice predseknutých balzových bočníc spojených balzovými prepážkami doplnená tvarovými prepážkami a pozdĺžnikmi umožňujúcimi reprodukovať oblé tvary skutočného stroja. Krídlo je klasickej konštrukcie z rebier a nosníkov, chvostové plochy sú doskové, zlepené z balzových nosníkov.

Trojan je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrne RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z našej Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 406
Dĺžka [mm] 330
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: T-28 Trojan 406mm

Kód tovaru: 4SH0901

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.