Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

B-25 Mitchell (711mm)

Náhľad produktu - B-25 Mitchell (711mm)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 59,57 €
Cena na predajni: 62,71 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0805

Popis produktu

North American B-25 Mitchell je zrejme najznámejší americký stredný bombardér II. svetovej vojny. Mitchell sa preslávili hneď svojou prvou väčšou akciou v apríli 1942 - náletom na Japonsko, ku ktorému štartovali pod velením generála Jimmy Doolittlea z paluby lietadlovej lode USS Hornet. Bombardéry bojovali na všetkých bojiskách vojny, nosili pumy, torpéda, dokonca aj 75 mm kanón v predku, v bojovej verzii mohli nepriateľa "kropiť" až 16 Browningami kalibru 12,7 mm.

Stavebnica lietajúcj makety bombardovacieho hornoplošníka, pripútaný model s dvomi spaľovacími motormi 0,33-0,8ccm alebo statický model s prepracovanými maketovými detailmi v muzeálnej kvalite v mierke 1:32.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o malý model pre pokročilejšieho staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou.

Mitchell je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryty motorov, kabíny ...), oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, rukoväť a vahadlo pre pripútaný model, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Technické informácie

Rozpätie [mm] 711
Dĺžka [mm] 552
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P2

Otázka k produktu: B-25 Mitchell (711mm)

Kód tovaru: 4SH0805

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.