Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Douglas DC-3 (876mm)

Náhľad produktu - Douglas DC-3 (876mm)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 78,04 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0804

Popis produktu

Maketa amerického dopravného lietadla, možno postaviť aj ako C-47 Skytrain (Dakota). Statický model. Vysekávané diely, vrtuľa a poťahový materiál. Rozpätie 876 mm.

Dvojmotorový dopravný dolnoplošník Douglas DC-3 znamenal pravú revolúciu v dejinách leteckej dopravy. Odhliadnuc od dôsledného uplatnenia dodnes platných konštrukčných princípov stavby celokovových lietadiel, ako je u "Douglas" zaviedol geniálny Jack Northrop, letecké spoločnosti dostali prvýkrát letún, ktorý bol rýchly, pohodlný, mal vysokú prepravnú kapacitu a jeho prevádzka bola tak ekonomická, že znížené ceny leteniek urobili leteckú osobnú dopravu masovou záležitosťou. V roku 1938 DC-3 prepravili 80% všetkých platiacich pasažierov na linkách v USA! Rovnako ako civilné DC-3 si nesmrteľnú slávu získal aj vojenský transportný C-47 Skytrain čiže Dakota, ako znelo bojové meno u britskej RAF, ktoré sa stalo všeobecne vžitým označením tohto stroja. Keď sa pozriete pozorne na Boeing alebo Airbus, ktorým ste leteli na dovolenku, zistíte, že ľudia stále v zásade nelietajú ničím iným, než "Dakotou". Ak sa niektorý z výrobcov pokúsil zaviesť nezvyčajne tvarované, teoreticky super pokrokové lietadlo, nikdy s ním nemal veľký úspech - pretože každý predsa vie, že správny "Dopravák" vyzerá ako Dakota!

Stavebnica makety dopravného dolnoplošníka, statický model s prepracovanými maketovými detailmi v muzeálnej kvalite v mierke 1:32. Návod a plán umožňujú model postaviť ako civilnú DC-3 alebo vojenskú transportnú C-47.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o model pre pokročilého staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motorov, motory, predok trupu...), plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Technické informácie

Rozpätie [mm] 876
Dĺžka [mm] 613
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S3

Otázka k produktu: Douglas DC-3 (876mm)

Kód tovaru: 4SH0804

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.