Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Javelin gumáčik 610mm

Náhľad produktu - Javelin gumáčik 610mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 21,14 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0603

Popis produktu

Hornoplošník Javelin predstavuje ideálny prvý krok pre modelárov, ktorý chcú začať stavať minimakety poháňané gumovým zväzkom (ako vôbec model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z vetroňov A3 alebo A1, ako sú Sojka, Sova, Iskra alebo Olympic). Naučíte sa stavať "prepážkovú" kostru trupu i krídla, poťahovať papierom - jednoducho všetky základné zručnosti klasickej modelariny. Pritom tej stavby nie je veľa, nečakajú vás stovky pracovných hodín v dielni, vďaka vysoko predpracovaným dielom to ide ako po masle. Navyše o postupe stavby nie je najmenších pochýb - stavia sa po číslach! Najprv diel č. 1, potom č. 2, č. 3...

Stavebnica voľne lietajúceho modelu určeného pre pohon gumovým zväzkom. Model je veľmi jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastelínu ako záťaž, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietanie zväzok s modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môže bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 700
Dĺžka [mm] 550
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Javelin gumáčik 610mm

Kód tovaru: 4SH0603

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.