Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Piper Super Cub 95 508mm

Náhľad produktu - Piper Super Cub 95 508mm

Dostupnosť:
Na sklade 2 ks

Nademlejnská - eshop 1 ks
Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 21,92 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0602

Popis produktu

Piper Super Cub je povojnové modernizované prevedenie legendárneho Piperu J-3 Cub, ktorý sa stal synonymom pre vzperový kabínový hornoplošník. Tak ako sa v kabínach skutočných Piper vycvičili státisíce pilotov, naša polomaketa predstavuje ideálny prvý krok pre modelárov, ktorí chcú začať stavať minimakety poháňané gumovým zväzkom (ako vôbec model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z vetroňov A3 alebo A1, ako sú Sojka, Sova, Iskra alebo Olympic). Naučíte sa stavať "rebrovú" kostru trupu i krídla, pracovať s vákuovo lisovanými plastovými dielmi, poťahovať papierom - jednoducho všetky základné zručnosti klasickej modelariny. Pritom tej stavby nie je veľa, nečakajú vás stovky pracovných hodín v dielni, vďaka vysoko predpracovaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety amerického športového lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je veľmi jednoduchej klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním.

Super Cub je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z našej Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastelínu ako záťaž, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 508
Dĺžka [mm] 343
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Piper Super Cub 95 508mm

Kód tovaru: 4SH0602

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.