Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Hawker Hurricane 419mm

Náhľad produktu - Hawker Hurricane 419mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 19,57 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0506

Popis produktu

Spolu so Spitfire legendárny víťaz Bitky o Britániu, jedno z najvšestrannejších liedadiel II. svetovej vojny. Hoci bol pomalší ako Spitfire i nemecké Messerschmitt "Stodeviatky", vďaka obratnosti, robustnej konštrukcii a vynikajúcej stabilite pri streľbe bol oporou RAF v jej najťažších dňoch. S Hurricanmi sú spojené aj mená najlepších československých stíhacích pilotov Josefa Františka (17 zostrelov na Hurricane Mk.Ib v 28 dňoch počas Bitky o Britániu) a Karla Kuttelwaschera (18 zostrelov, z toho 15 v noci s Hurricane Mk.IIC, čo ho robí najúspešnejším spojeneckým nočným stíhačom operujúcim s lietadlom bez radaru - Briti na to nezabúdajú a vo farbách Kuttelwascherovho JX-E "Night Reaper" lieta jeden z Hurricanov Battle of Britain Memorial Flight). Hurricane bojoval i na mori - vystreľovaný z katapultov chránil lodné konvoje, ako Sea Hurricane vzlietal z palúb lietadlových lodí. Skvele sa osvedčil ako stíhací bombardér a s dvomi 40 mm kanónmi pod krídlom sa preslávil ako obávaný ničiteľ tankov v púšťach severnej Afriky... Hoci nápis na krabici hovorí niečo iné, obrázok predstavuje stroj verzie Mk.IIC (BE500) so štyrmi 20 mm kanónmi British Hispano v krídle, s ktorým lietal Sqn. Ldr. Dennis G. Smallwood z 87. stíhacej eskadry v roku 1942 - zúčastnil sa tiež nočných akcií "Night Intruder" nad okupovaným Francúzskom ako Karel Kuttelwascher. A aby to nebolo také jednoduché, v súčasnosti sú Hurricany dodávané s obtlačkovými aršíkmi pre stroj 3. stíhacej eskadry RAF. Rozdiely medzi jednotlivými verziami sú našťastie u Hurricana skôr kozmetické a vnútorné (rozdielna výzbroj, iná verzia Merlina, iný tvar výfukov ...), takže sa bez obáv z náročných úprav môžete pustiť do stvárnenia vášho obľúbeného kusu.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety nemeckého stíhacieho lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a veľkým množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary moderných strojov. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" v zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci pomerne jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Hurricane je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z našej Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 419
Dĺžka [mm] 327
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Hawker Hurricane 419mm

Kód tovaru: 4SH0506

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.