Supermarine Spitfire Mk I. (504)

Náhľad produktu - Supermarine Spitfire Mk I. (504)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 18,27 €
Cena na predajni: 19,22 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0504

Popis produktu

Supermarine Spitfire je nepochybne najslávnejšou britskou stíhačkou II. svetovej vojny. Jej pôvod sa dá vysledovať už v 20. rokoch, kedy jej konštruktér Sir Reginald Mitchell staval rýchlostné plavákové lietadlá, ktoré vyhrali trikrát za sebou slávny Schneiderov pohár. Spitfire, priebežne zdokonaľovaný a poháňaný stále výkonnejšími motormi, bojoval od prvých dní vojny až do jej konca. Vo verzii Seafire so sklopnými koncami krídel a pristávacím hákom sa dostal aj paluby lietadlových lodí; so Spitfirami Mk.IX sa domov vrátili aj tri československé perute slúžiace v RAF ...

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety britského stíhacieho lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchaj klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo formovaného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a veľkým množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary moderných strojov. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, ak nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci pomerne jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Supermarine Spitfire je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán túto varintu neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubný elektroniku z Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtiskov, stavebné plán.

Rozpätie 419 mm
Dĺžka 358 mm
Hmotnosť výrobca neudáva
Náročnosť S2/P0 *
*) Voľne lietajúci model, RC model P2-3

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárským nožom.

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok s modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pri prvých 2-3 letoch natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môže bezpečne natáčať viac.

Otázka k produktu: Supermarine Spitfire Mk I. (504)

Kód tovaru: 4SH0504

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.