Mitsubishi A6M Zero 702mm (laserom vyrezávaný)

Cena v e-shope s DPH: 67,10 €
Na sklade 1 ks
Kúpiť
Kúpiť
MÔŽETE MAŤ IHNEĎ NA PREDAJNI:
OC Letňany 1 ks
Piatok 29.09. môže byť u Vás
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0404LC

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Mitsubishi A6M Zero je priamo synonymom japonského stíhacieho letectva druhej svetovej vojny. Vynikal vysokou rýchlosťou, úplne nedostihnuteľnou obratnosťou a stúpavosťou, mal silnú výzbroj a obrovský dolet - takže na počiatku vojny úplne deklasoval neskúsených spojeneckých protivníkov. Akonáhle sa mu ale do cesty postavili lepšie vycvičení piloti v kabínach Hellcatov a Corsairov, rýchlo vyšli najavo jeho slabiny - malá odolnosť ľahkej konštrukcie, chýbajúce pancierovanie kabíny a samosvorné obaly palivových nádrží. Napriek priebežnej modernizácii sa Zero stalo od druhej polovice roka 1943 lovnou zverou.

Stavebnica voľne lietajúcej makety stíhacieho dolnoplošníka určená pre pohon gumovým zväzkom; model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom čiastočne vystupujúcich pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" v zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o malý model pre pokročilejšieho staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Zero je tiež vhodné pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora, kabíny ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 702
Dĺžka [mm] 546
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Náhradné diely a súvisiace produkty

2 položky