Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

DHC-2 Beaver 610mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - DHC-2 Beaver 610mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Na sklade 3 ks

Nademlejnská - eshop 2 ks
OC Letňany 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 37,22 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0305LC

Popis produktu

DeHavilland of Canada DHC-2 Beaver čiže Bobor, vyvinutý v Kanade krátko po 2. svetovej vojne, sa stal synonymom lietadla pre "bush flying", nenáročného pracanta, ktorý pilota a šesť cestujúcich bezpečne prepraví vždy a všade. Beavere lietajú dodnes nad ľadovou tundrou Kanady, v púšťach Nového Mexika, na Južnom póle, v Afrike alebo Austrálii.

Stavebnica voľne lietajúcej makety ľahkého dopravného hornoplošníka v mierke 1:24 určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je klasickej celobalsovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním (kolesá, vrtuľa). Trup je konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup oblých tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o malý - hoci pomerne jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Beaver je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 610
Dĺžka [mm] 396
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: DHC-2 Beaver 610mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SH0305LC

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.