Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Pilatus PC6 TurboPorter 662mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - Pilatus PC6 TurboPorter 662mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 39,18 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0304LC

Popis produktu

Porter a jeho modernizované prevedenie Turbo Porter s turbovrtuľovým motorom švajčiarskej firmy Pilatus patrí už od roku 1959, kedy vzlietol prvý prototyp, ku stáliciam medzi malými dopravnými lietadlami s krátkym vzletom a pristátím (STOL). Okrem materskej továrne ho v licencii vyrábala aj americká firmy Fairchild-Hiller a Porter/Turbo Porter sa aj vďaka tomu rozšírili do vojenských letectev po celom svete rovnako tak, ako poctivo a verne slúži v "malej doprave" nad púšťami aj snežnými pláňami. Tam všade sa osvedčuje schopnosť vzlietnuť z neupravenej plochy s dĺžkou futbalového ihriska (továrenskí piloti materskej firmy to ale zvládli aj na polovičnej vzdialenosti); veľké dvere uľahčujú manipuláciu s nákladom, rovnako ako vysádzanie parašutistov. Pilatus Porter drží aj svetový rekord vo výške vzletu a pristátia lietadla s pevným krídlom (ľadovec Dhaulagiri, 5750 m nad morom).

Stavebnica voľne lietajúcej makety ľahkého dopravného hornoplošníka v mierke 1:24 určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom čiastočne vystupujúcich pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" v zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o malý model pre pokročilejšieho staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

TurboPorter je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 662
Dĺžka [mm] 485
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Pilatus PC6 TurboPorter 662mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SH0304LC

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.