Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Cessna 170 610mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - Cessna 170 610mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 38 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0302LC

Popis produktu

Americký športový hornoplošník vyrábaný od roku 1948 do roku 1956, súper Pipera s motorom o 105 HP a účinnými Fowlerovými vztlakovými klapkami. Jeho vojenská verzia L-19, neskôr O-1 Bird Dog, bola "očami" amerického letectva vo Vietname - bez práce malých nenápadných pozorovateľov značkujících ciele v džungli by prúdové bombardéry boli slepé. Cessien 170 bolo postavené cez 5 000, zhruba tretina ich stále ešte lieta.

Stavebnica voľne lietajúcej makety športového hornoplošníka určená pre pohon gumovým zväzkom; návod a plán umožňujú model postaviť aj ako voľne lietajúce s pohonom spaľovacím motorom 0,33 ccm.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom čiastočne vystupujúcich pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o malý - hoci pomerne jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Cessna 170 je tiež vhodná pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 610
Dĺžka [mm] 403
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Cessna 170 610mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SH0302LC

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.