Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Fokker Dr. I Dreidecker 610mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - Fokker Dr. I Dreidecker 610mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 58,43 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0204

Popis produktu

Legendárny trojplošník z roku 1917 neodmysliteľne spojený s najlepším stíhačom cisárskeho Nemecka, Manfredom Richthofen a jeho elitnej stíhacej eskadry Jagdgeschwader I, čiže "Lietajúcim cirkusom". Pôvodne vznikol ako odpoveď na obdivuhodne obratný britský trojplošník Sopwith Triplane - Nemci nechceli zostať pozadu. Richthofen dostal príležitosť vyskúšať prvý sériový kus a počas prvých dvoch dní hneď zostrelil dve nepriateľské lietadlá. To bolo pre Fokkerov trojplošník to najlepšie odporúčanie. Hoci stroj trpel radom necností, ktoré boli nebezpečné pre obyčajného pilota, a bol v skutočnosti pomalší, než britské či francúzske stíhačky, v rukách ostrieľaných stíhacích veteránov, ktorí dokázali využiť jeho nesmiernu obratnosť, sa stal vražednou legendou.

Stavebnica voľne lietajúcej makety stíhacieho trojplošníka z I. svetovej vojny určená pre pohon gumovým zväzkom, návod a plán umožňujú model postaviť aj ako voľne lietajúce s pohonom spaľovacím motorom 0,33 ccm alebo ako detailne prepracovaný statický model v muzeálnej kvalite.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku.

Fokker Dr. I Dreidecker V je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora, maketa motora, guľomet ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), plastové kolesá , oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 508
Dĺžka [mm] 406
Plocha krídla [dm2] 8,8
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Fokker Dr. I Dreidecker 610mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SH0204

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.