SKY RC Bluetooth váha pre vyvažovanie podvozkov RC áut 1:12/1:10/1:8

Cena v e-shope s DPH: 126,18 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: SKY RC
Kód tovaru: 3SK5036

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Systém na meranie rozloženia hmotnosti auta Smart Corner Weight System SCWS2000 je určený pre závodných jazdcov, ktorí s jeho pomocou môžu ľahko merať rozloženie hmotnosti RC auta a na základe toho optimalizovať zaťaženie pôsobiace na jednotlivé nápravy a kolesá pre dosiahnutie maximálnej výkonnosti modelu. SCWS je možné použiť pre autá v mierke 1:12, 1:10 a 1:8, ktoré nemajú zaťaženie na jedno koleso väčšie ako 2 kg.

SCWS umožňuje dosiahnuť presné a optimálne rozloženie hmotnosti auta, ktoré je kritické pre úspech na trati. Predná a zadná náprava aj jednotlivé kolesá môžu niesť rôzny podiel hmotnosti vozidla. Nevyváženosť môže viesť k odlišnému správaniu auta pri zatáčaní vľavo a vpravo. Rozloženie hmotnosti ovplyvňuje aj stabilitu vozidla. Dobre vyvážené auto je všeobecne ľahšie ovládateľné a schopné ísť rýchlejšie vďaka vyššej stabilite.

SCWS pre presné meranie používa systém 4 digitálnych váh navzájom a s aplikáciou v smartfóne (s operačným systémom Android aj iOS) prepojených pomocou Bluetoth 5.0. Udáva nielen zaťaženie jednotlivých kolies, ale vypočítava aj zaťaženie prednej a zadnej nápravy, diagonálne zaťaženie kolies (ľavé predné + pravé zadné a pravé predné + ľavé zadné) a celkovú hmotnosť. Vďaka tomu vám pomôže stať sa skutočným expertom na nastavovanie podvozkov. Aplikácia tiež zaistí Bluetooth pripojenie váh pre jednotlivé kolesá, priradenie ich pozície, kalibráciu a tarovanie.

V ideálnom prípade by 50% hmotnosti auta malo spočívať na ľavom prednom + pravom zadnom kolese a 50% na pravom prednom a ľavom zadnom kolese. Ak nie je diagonálne zaťaženie rovnaké, chovanie auta v zákrutách bude nerovnaké – v jednom smere bude model zatáčať ochotnejšie ako v druhom (za predpokladu, že všetky ostatné nastavenia sú vyvážené, smerovo neutrálne).

SCWS sa skladá zo štvorice váh (váživosť každej je max. 2000 g) s vážiacou plochou z nerez ocele. Zaťaženie môže byť zobrazované v gramoch (g) alebo unciach (oz) s rozlíšením 0,1 g (0,01 oz).

Na napájanie slúžia 3 V gombíkové batérie CR2450, ktoré umožňujú až 30 hodín prevádzky.

V prípade potreby je váhy možné taktiež kalibrovať s pomocou 2 kg závažia.

Sada obsahuje: 4 váhy s batériami, návod.

Technické informácie

Napájanbie 2,6-3,6 V
Prúdový odber <10 mA pri 3 V
Príkon <0,03 W
Batérie Gombíkový článok CR2450 3 V
Maximálna váživosť jednej váhy 2000 g (celkom 8000 g)
Rozlíšenie 0,1 g
Presnosť váženia ±1 g
Komunikácia Bluetooth 5.0
Dosah až 15 m
Rozsah prevádzkových teplôt 0 až 40°C
Rozsah teplôt pre skladovanie -10 až 50°C
Hmotnosť (bez batérií) 260 g
Rozmery 68x68x22,5 mm