SKY RC TESTER striedavých elektromotorov, NEW

Cena v e-shope s DPH: 117,74 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: SKY RC
Kód tovaru: 3SK5020

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Tester striedavých elektromotorov SKY RC Motor Analyzer BMA-01 je elektronický prístroj špeciálne skonštruovaný pre meranie parametrov, ako je počet otáčok na volt ("KV"), otáčky motora, meranie prúdového odberu, meranie časovania (priemerné hodnoty i jednotlivých fáz), meranie hlučnosti a kontrola funkcií Hallových senzorov striedavých motorov. Namerané hodnoty pre striedavé motory so snímačmi aj bez snímačov sú v reálnom čase zobrazované na dvojriadkovom LCD displeji.

Tester je primárne určený pre 2 a 6-pólové motory v klasickom usporiadaní ("inrunner") používané v modeloch RC áut s maximálnym prúdovým odberom 30 A. Meranie motorov s iným počtom pólov (2-36 pólov) a motorov s rotačným plášťom ("Outrunner") je tiež možné, ale fungovanie prístroja s niektorými typmi Outrunner nemusí byť zaručené.

Súčasťou testera je držiak pre upevnenie testovaného motora (inrunner). Pre napájanie testera budete potrebovať dvojčlánkový LiPo akumulátor, ktorý by mal mať kapacitu aspoň 2000 mAh.

1. Kontrola striedavých motorov so snímačmi ("sensored") aj bez snímačov ("sensorless")

V režime kontroly motora sa testovaný motor upevní do držiaka na testera. Silové káble motora a pripájací kábel senzorov sa zapojí do príslušných zásuviek na testeri. V softvéri sa nasatví počet pólov meraného motora. Po spustení merania tester automaticky zaistí mäkký rozbeh motora na nízke otáčky; potom môžete otáčky motora zvyšovať až na maximum otáčaním 3D kolieska - úroveň plynu je signalizovaná stĺpcom LED diód. Motor Analyzer meria:

  • Napájacie napätie
  • Počet otáčok na volt (KV) s presnosťou +/- 3%
  • Otáčky motora
  • Prúdový odber motora (do 30 A)

2. Meranie časovanie

Tester umožňuje meranie časovania motora - poskytuje ako priemernú hodnotu pre celý motor, tak i hodnoty pre snímače jednotlivých fáz A, B a C. Vďaka tomu môžete veľmi presne dolaďovať časovanie (v ideálnom prípade by mali byť hodnoty pre všetky tri fázy rovnaké).

3. Meranie hlučnosti

Zle vyrobený/zmontovaný motor, podradné alebo opotrebované ložiská, ohnutý hriadeľ, nevyvážený rotor a ďalšie mechanické chyby môžu generovať vibrácie. Vibrácie motora rozochvievajú okolitý vzduch - toto chvenie sú zvukové vlny, ktoré vnímame ako zvuk motora.

Čím vyššia úroveň vibrácií, tým negatívnejšie je ovplyvňovaná výkonnosť motora. Vďaka meraniu hlučnosti motorov vstavaným meracím mikrofónom môžete vybrať kus s najnižšími vibráciami - tj. s najnižšími stratami.

4. Testovanie Hallovych senzorov (iba pre motory so snímačmi)

Tento režim slúži na kontrolu správnej funkcie Hallovych sond snímajúcich polohu rotora - to je kriticky dôležité pre správne riadenie chodu motora regulátorom. S pomocou testera napr. odhalíte, či nie je niektorý zo senzorov chybný alebo či nie sú silové káble motora zapojené v nesprávnom poradí.

Sada testera obsahuje: Motor Analyzer BMA-01, napájací kábel XT60/Bananik 4 mm, napájací kábel XT60/Tamiya, šesťžilový kábel senzorov, návod.

Technické informácie

Napájanie 7,4-8,4 V (2S LiPo)
Podporované typy motorov Striedavé so snímačmi i bez snímačov (2-36 pólov)
Presnosť merania KV ±3%
Presnosť merania časovania ±4%
Rozsah merania časovania 0-70°
Rozsah merania hlučnosti 60-120 dB
Max. prúdový odber motora max. 30 A pri 8,4 V
Rozmery 136,5x80,6x24,5 mm
Hmotnosť 282 g