1:75 Cutty Sark

Cena v e-shope s DPH: 421,59 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Billing Boats
Kód tovaru: 3BB5064

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Billing Boats

Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.

V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...

Cutty Sark 1:75

280 stôp dlhý Cutty Sark s výtlakom 963 ton bol jedným z posledných čajových klipperov - rýchlych plachtových lodí, ktoré sprostredkovávali obchod s Ďalekým Východom a Austráliou. Loď bola postavená lodenicou v škótskom Dumbartone, na vodu bola spustená 23. novembra 1869. Je jediným klipperom, ktorý sa zachoval do dnešných dní - teraz ho môžete obdivovať v Londýne, v suchom doku pri brehu Temže, neďaleko pahorku, na ktorom stojí greenwichska hvezdáreň.

Cutty Sark najprv do roku 1877 slúžil na prepravu čaju z Číny, potom dovážal vlnu z Austrálie. Po roku 1895 sa po ďalších 20 rokov plavil pod portugalskou vlajkou. Je reprezentantom vrcholného majstrovstva klasického lodného staviteľstva, pamätníkom doby, kedy sa na moriach stretávali ušľachtilé drevené plachetnice, rovnako ako dýchavičná a odporne dymiaca paroloď. Rýchle parníky následne prevzali prepravu čaju vďaka skratke cez novo otvorený Suezský prieplav, do ktorého klippery nemohli, a nakoniec vytlačili plachty z morí skoro úplne. Cutty Sark je určený pre pokročilých lodných staviteľov; je konštruovaný ako neplávajúca stolná maketa.

Cutty Sark má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovanou obšívkou a drevenou palubu. Stavebnica obsahuje všetky drevené, plastové a kovové diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo atď.

Technické informácie

Mierka 1:75
Dĺžka [mm] 1100
Šírka [mm] 150
Výška [mm] 670
Stavebná náročnosť S4

K stiahnutiu