Všetko o nákupe
Pecka modelár
↑
© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2023. Všetky práva vyhradené.
Zákaznická linka 9-18 hod.: +420 774 590 258 | Potrebujete pomoci?
Vážení zákazníci, prevzatie tovaru prostredníctvom výdajného miesta DPD je aktuálne možné pri objednávke s platbou vopred (platobná karta on-line alebo prevodom). Prevzatie tovaru dobierkou nie je podporované.
Cena v e-shope s DPH: | 1 223,42 € |
Dočasne nedostupné | |
|
Poslať otázku
na dostupnosť |
Poslať otázku
na dostupnosť |
Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.
Poslať otázkuBilling Boats
Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.
V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...
Titanic 1:144
Titanic, spolu so sesterskými loďami Olympic a Britannic, bol vo svojej dobe najväčšou a najrýchlejšou zaoceánskou osobnou loďou na svete. Jeho kariéra bola ale len krátka - na prvej transatlantickej plavbe sa 15. apríla 1912 potopil po zrážke s ľadovcom. Hoci more bolo celkom pokojné a loď sa potápala dostatočne pomaly, aby bola možná záchrana všetkých pasažierov a posádky, nedostatok záchranných člnov vyústil v jednu z najväčších a mediálne najznámejších námorných katastrof v dejinách. Stavebnica v mierke 1:144 je určená pre veľmi pokročilých lodných staviteľov disponujúcich dostatočne priestranným autom na prepravu skoro dvojmetrového modelu do prístavu.
Titanic má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovou obšívkou, drevenou palubou a nadstavbou. Stavebnica obsahuje všetky plastové, mosadzné a drevené diely potrebné na dokončenie modelu, maketové príslušenstvo (napr. pozičné svetlá, kotvy, záchranné kruhy atď.), lodné hriadele s puzdrami a lodnými skrutkami.
Pre pohon modelu sa počíta s dvoma jednosmernými motormi radu 600 alebo 700 (príp. zodpovedajúcimi striedavými motormi), najmenej 50 A obojsmernými regulátormi (podľa motorov) a dvoma 6-7 článkovými NiMH, 6-12 V olovenými alebo 2-3S LiPo akumulátormi s veľkou kapacitou.
Pre ovládanie základných funkcií v zásade vystačí aj tá najobyčajnejšia dvojkanálová RC súprava; na ovládanie kormidla vyhovie bežné štandardné servo. Ale pre pravého maketára je samozrejme „povinnosťou“ doplnenie čo najväčšieho množstva maketových funkcií (svetla, zvukový modul atď.), čo si vyžiada použitie viackanálovej RC súpravy – a kanálov nikdy nie je dosť.