Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

1:100 Absalon / Esben Snarre

Náhľad produktu - 1:100 Absalon / Esben Snarre

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 611,37 €
+
Výrobca: Billing Boats
Kód tovaru: 3BB5000

Popis produktu

Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billing zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou, napodobňujúcu čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.

V priebehu rokov sa konštrukcia modelov zdokonaľovala a zmodernizovala, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billingovcov a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok...

Absalon / Esben Snarre

Absalon a Esben Snarre sú dve sesterské viacúčelové modulárne plavidlá dánskeho námorníctva. Trup veľkej fregaty (bojový výtlak 6000 ton) umožňuje niesť dvojicu vrtuľníkov EH-101 alebo MH-60 a výzbroj obvyklú u protiponorkových fregát. Modulárne riešenie však dovoľuje behom jedného dňa miesto kontajnerov s protilietadlovými a protilodnými raketami naložiť poľnú nemocnicu alebo loď premeniť na mínonosku s kapacitou až 300 mín, popr. na transportné plavidlo prevážajúce až 55 bojových vozidiel vrátane až 7 tankov triedy Abrams alebo Leopard. Absalon bol s veľkým úspechom nasadený do operácií proti somálskym pirátom, kedy zachránil celý rad lodí napadnutých pirátmi a na jeho konto pripadá 35% z celkového počtu zajatých pirátov. Stavebnica v mierke 1:75 je určená pre veľmi pokročilých lodných staviteľov. Absalon má plastový trup s vnútornou výstužnou drevenou konštrukciou, drevenou palubou a nadstavbou. Stavebnica obsahuje všetky plastové a drevené diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo (napr. pozičné svetlá, kotvy, záchranné kolesá atď.), lodné hriadele s puzdrami a lodnými skrutkami.

Pre pohon modelu sa počíta s dvomi jednosmernými motormi radu 500-600, najmenej 30 A obojsmernými regulátormi (podľa motorov) 6-7 článkovou NiMH alebo 2-3S LiPo akumulátorom s kapacitou 3000-5000 mAh. Pre ovládanie základných funkcií v zásade vystačí aj tá najobyčajnejšia dvojkanálová RC súprava; pre ovládanie kormidla vyhovie bežné štandardné servo. Ale pre pravého maketára je samozrejme "povinnosťou" doplnenie čo najväčšieho množstva maketových funkcií (svetlá, zvukový modul, vodné delo, manévrovacia jednotka atď.), čo si vyžiada použitie viackanálovej RC súpravy - kanálov nikdy nie je dosť.

Technické informácie

Mierka 1:100
Dĺžka [mm] 900
Šírka [mm] 200
Výška [mm] 500
Ovládané funkcie M(2),LK
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P1

K stiahnutiu

Otázka k produktu: 1:100 Absalon / Esben Snarre

Kód tovaru: 3BB5000

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.