1:75 HMS Victory

Cena v e-shope s DPH: 645,26 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Billing Boats
Kód tovaru: 3BB4098

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.

V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...

1:75 HMS Victory

HMS Victory, možno - prinajmenšom pre Britov - najslávnejšia vojnová loď všetkých čias. 226 stôp dlhá loď nosila 104 diel, ktoré obsluhovala väčšina z 850-člennej posádky, na stavbu sa spotrebovalo drevo zodpovedajúce zhruba 40 hektárom lesa. Na vodu bola spustená v roku 1765, ešte s latinskou plachtou na zadnom sťažni a s blindmi na čeleni, pre vojnovú službu bola plne vystrojená a prevzatá v roku 1778. Priebežne bola modernizovaná a vybavená lanami vratiplachty, kosatkami a lietavkami. Od svojho zrodu sa zúčastnila série bitiek s francúzskym loďstvom vo vojne o americkú nezávislosť a potom v napoleonských vojnách. Legendou sa stala 21. októbra 1805 v bitke pri Trafalgare, kedy bola vlajkovou loďou admirála Nelsona, ktorý na nej tiež zahynul. Žil však dosť dlho na to, aby sa dozvedel, že jeho odvážny manéver, ktorým rozrušil bojovú líniu spojenej francúzsko-španielskej flotily a presná a rýchla delostreľba britských lodí zabezpečili víťazstvo. HMS Victory zotrvala v pravidelnej službe do roku 1812. Ako národná pamiatka bola pietne reštaurovaná a teraz ju môžete navštíviť v suchom doku č. 2 námorného múzea v juhoanglickom Portsmouthe, v tesnom susedstve kotviska moderných fregát, torpédoborcov a lietadlových lodí Royal Navy. Victory je určená pre pokročilých lodných staviteľov; je konštruovaná ako neplávajúca stolná maketa.

Victory má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovanou obšívkou a drevenou palubu. Stavebnica obsahuje všetky drevené, plastové a kovové diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo, plachty atď.

Technické informácie

Mierka 1:75
Dĺžka [mm] 1340
Šírka [mm] 460
Výška [mm] 890
Stavebná náročnosť S4

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

1 položka