Wasa 1:75

Cena v e-shope s DPH: 463,79 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Billing Boats
Kód tovaru: 3BB4090

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Detailne prepracovaná neplávajúca maketa švédskej radovej lode zo 17. storočia s dreveným plankovaným trupom s dĺžkou 980 mm dánskej firmy Billing Boats. Stavebnica v rozsype v mierke 1:75 pre skúsených staviteľov.

Billing Boats

Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.

V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...

Wasa 1:75

Wasa bola radová loď so 64 delami postavená holandskými staviteľmi v lodenici v Štokholme pre švédskeho kráľa Gustáva Adolfa; na vodu bola spustená v roku 1627. Na dĺžku mala 230 stôp, na šírku 35 stôp, ponor 14 stôp a výtlak 1400 ton. Obsluhovala ju posádka 133 námorníkov (starali sa o plachty) a 300 vojakov (obsluha 64 diel) a patrila k najmocnejším vojnovým lodiam nielen na Balte. A vďaka nádherným vyrezávaným ozdobám tiež k najkrajším. Vysoké nadstavby s ťažkými ozdobami, vysoko položená druhá delostrelecká paluba vnútená kráľovským rozkazom, hoci pôvodný projekt počítal len s jednou, sa Wase spolu s ďalšími konštrukčnými chybami (nedostatočná váha balastu, nízko umiestnená spodná delová paluba, ktorej strieľňami loď nabrala pri naklonení vodu) stali osudnými. Pri prvej plavbe, stále ešte na kotvisku štokholmského prístavu, sa prevrhla a na dno so sebou stiahla štvrtinu posádky. V roku 1961 bola vyzdvihnutá a po mnohoročnej konzervácii špeciálnym roztokom a dôkladnej oprave sa stal "švédsky Titanic" skvostom námorného múzea v Štokholme. Wasa je určená pre pokročilých lodných staviteľov; je konštruovaná ako neplávajúca stolná maketa.

Vlastnosti

Wasa má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovanou obšívkou a drevenou palubu. Stavebnica obsahuje všetky drevené, plastové a kovové diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo, plachty atď.

Technické informácie

Mierka 1:75
Dĺžka [mm] 980
Šírka [mm] 190
Výška [mm] 790
Stavebná náročnosť S4

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

1 položka