1:75 Norske Love

Cena v e-shope s DPH: 421,59 €
Dočasne nedostupné
Poslať otázku
na dostupnosť
Poslať otázku
na dostupnosť
Výrobca: Billing Boats
Kód tovaru: 3BB4037

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Billing Boats

Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.

V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...

Norske Løve 1:75

Norske Love (Nórsky lev) bol jednou z trojice sesterských radových lodí spustených na vodu roku 1765 v lodenici v Nyholmu blízkosti Kodane, do služby vstúpil roku 1767. Loď niesla 70 kanónov rôznych kalibrov na troch palubách. Než bola roku 1798 vyradená zo stavu dánsko-nórskeho námorníctva, chránila obchodnú plavbu na Baltskom mori, strážila úžinu Øresund oddeľujúcu Švédsko a dánsky ostrov Sjaelland, pri veľkom požiari Kodane v roku 1795 slúžila ako núdzové útočisko pre obyvateľov, ktorí prišli o strechu nad hlavou. Norske Love je určená pre pokročilých lodných staviteľov; je konštruovaná ako neplávajúca stolná maketa.

Norske Love má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovanou obšívkou a drevenou palubu. Stavebnica obsahuje všetky drevené, plastové a kovové diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo, plachty atď.

Technické informácie

Mierka 1:75
Dĺžka [mm] 1010
Šírka [mm] 200
Výška [mm] 900
Stavebná náročnosť S4

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

1 položka