Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Titebond III Ultimate vodostále disperzné lepidlo 113g (4oz)

Náhľad produktu - Titebond III Ultimate vodostále disperzné lepidlo 113g (4oz)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 9,28 €
Cena na predajni: 9,76 €
+
Výrobca: Great Planes
Kód tovaru: 1GP41412

Popis produktu

Špičkové vodostále (vyhovuje americkej norme ANSI/HPVA Typ I) disperzné lepidlo s vysokou pevnosťou na lepenie dreva. Titebond III Ultimate je netoxické bezrozpúšťadlové lepidlo. Po vytvrdnutí má svetlo hnedú farbu, je ľahko brúsiteľné. Je vhodné pre lepenie dreva pre vnútorné i vonkajšie použitie.

Pri modelárske použití zaručuje vysokú odolnosť spojov drevenej konštrukcie proti pôsobeniu vlhkosti a vody. Ľahko sa nanáša priamo z aplikačného nástavca na fľaši, rovnako ako štetcom alebo stierkou. Vďaka "otvorenej dobe pre lepenie" 10 minút pri izbovej teplote (tj. času, keď ešte na povrchu lepidla nevzniká vrstva zaschnutého lepidla znižujúca pevnosť spoja) je vhodné pre lepenie kostry veľkých rozmerov, kedy oceníte dostatok času na nanesenie lepidla na veľké plochy, početné rebrá atď. Ideálne je pre lepenie tuhých poťahov u obrích modelov lietadiel. A navyše sa s ním nemusíte zaoberať neustálym odmerovaním a miešaním ako u epoxidov alebo riešiť vdychovanie výparov sekundových lepidiel dráždiacich vaše dýchacie cesty i manželku.

Lepidlo začína tuhnutie po 20-25 minútach, spoj má dostatočnú pevnosť pre manipuláciu po cca 2-3 hodinách. Plné vytvrdnutie lepidla nastáva po 24 h.

Teplota pri lepení by nemala klesnúť pod 7°C, skladujte pri teplote pod 25°C, nevystavujte mrazu.

Fľaša je vybavená výsuvným aplikačným nadstavcom, ktorý je rozoberateľný, takže umožňuje jednoduché odstránenie zvyškov lepidla podľa potreby.

Ako sa testuje odolnosť voči vode ANSI/HPVA Typ I

3 kusy brezovej dyhy s rozmermi 6x6" (cca 15x15 cm) sa navzájom zlepia. Po vytvrdnutí lepidla sa takto vzniknutá trojvrstvová preglejka rozreže na skúšobné vzorky s rozmermi 1x3" (cca 2,5x7,5 cm). Potom sa 4 hodiny povaria vo vode, potom sa sušia 20 h v sušiarni pri 145°F (63°C), znovu povaria 4 hodiny, prudko sa ochladia studenou vodou a za mokra testujú na pevnosť spoja, ktorá musí byť vyššia ako predpísaná hodnota.

Otázka k produktu: Titebond III Ultimate vodostále disperzné lepidlo 113g (4oz)

Kód tovaru: 1GP41412

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.