Odoslať stránku na e-mail:
M4A3 Sherman RC TANK 1:24 2,4 Ghz s infračerveným bojovým systémem

M4A3 Sherman RC TANK 1:24 2,4 Ghz s infračerveným bojovým systémem

Náhľad produktu - M4A3 Sherman RC TANK 1:24 2,4 Ghz s infračerveným bojovým systémem

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 89,04 €
Cena na predajni: 93,73 €
+
Výrobca: Waltersons
Kód tovaru: WT4006

Popis produktu

Dokonale maketovo uskutočnenej RC tanky Waltersons v mierke 1:24 vybavenej inteligentným infračerveným bojovým systémom vám umožní stať sa malým Rommelom, Patton alebo Žukovom raz dva. Do boja na život a na smrť sa ich môže pustiť až 16; rozdelených do dvoch "nepriateľských divízií" v ľubovoľnom pomere - od férového 8 na 8 až po "hon na zajace" 15 na 1. Účinok zásahu zodpovedá kalibru delá skutočného stroja, rovnako ako úroveň poškodenia je úmerná sile panciera zasiahnutého tanku (75-88mm kanón odkrojí 20 bodov z počiatočných 120, ktorými disponujú stredné tanky, 105-127mm kanón pripravovaných moderných ťažkých tankov pripraví protivníka o 30 bodov atď.). Dostrel infračerveného delá je takisto úmerný typu - 75-88mm kanón stredného tanku z II. svetovej vojny je účinný na 4-5 metrov; moderné 105-127mm kanóny zlikvidujú protivníka aj v dvojnásobnej vzdialenosti. Maximálna rýchlosť vášho "Panzer" odpovedá "svižnosti" predlohy, takže treba T-34 môže uháňať skoro dvojnásobnou rýchlosťou ako ťažký Tiger I. Zásahy signalizuje tank "zavrtením" a stav poškodenia hlási LED indikátor na tanku i vašom vysielači. RC súprava 2,4 GHz AFHSS dodávaná s modelom má totiž telemetrický prenos a vie signalizovať zásahy a napätia pohonného akumulátora vášho tanku. Zničený stroj - po strate všetkých 120 bodov - zostáva stáť bezmocne na bojisku ...

Najväčšia tanková bitka v dejinách čoskoro vypukne. V mrazivých ruských stepiach, v rozpálenej africkej púšti, medzi živými plotmi Normandie ... u vás za humnami!

1:24 M4A3 Sherman

M4 Sherman bol po sovietskom T-34 najmasovejšie vyrábaným tankom bojujúcim za druhej svetovej vojny - postavené ich bolo takmer 50 000 (a ďalšie tisíce stíhačov tankov, samohybných diel a vyslobodzovacích vozidiel na jeho podvozku). Hoci sa nikdy silou pancier a účinnosťou výzbroje nevyrovnal nemeckým Pantherom alebo sovietskym T-34, masovosť nasadenie, mechanická spoľahlivosť a jednoduchá opraviteľnosť (vďaka malému množstvu verzií a na svoju dobu pokročilé unifikáciu a štandardizáciu veľkosériovej výroby v "fordovském štýle") zabezpečili rozhodujúci úspech. Výhodou Shermana bol tiež gyroskopický stabilizátor veže, ktorý umožňoval paľbu so slušnou nádejou na zásah aj za jazdy. Sherman boli prvýkrát bojovo nasadené v roku 1942 v Severnej Afrike, kde spoľahlivo prekonávali nemeckej Panzer III a IV (starších verzií). To viedlo k "zaspanie na vavrínoch", takže pri vylodení v Normandii mala väčšina Sherman stále málo účinný 75 mm kanón s krátkou hlavňou, ktorý na nové Panthery a Tigery rozhodne nestačil.

M4A3 Sherman bol americký stredný tank s podvozkom odvodeným od starších tankov Grant a Lee s korbou zváranou z oceľových pancierových plechov a odlievanie vežou. Poháňaný bol benzínovým osemvalcom Ford GAA V8 do "V" s výkonom 450 koní. Výzbroj tanku tvoril kanón ráže 75 mm, dva 7,62 mm guľomety Browning (jeden vo výkyvné lafete na pravej strane korby a druhý spriahnutý s delom) a 12,7 mm guľomet Browning vo výkyvné lafete na veži. Viac podrobností o skutočnom tanku: http://cs.wikipedia.org/wiki/M4_Sherman.

A táto legenda teraz vyráža na naše modelárska bojové pole ako plne funkčná maketa v mierke 1:24 s infračerveným bojovým systémom a telemetrickú RC súpravou 2,4 GHz!

RC model Shermana v mierke 1:24 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, odpruženými pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže (v uhle 320º) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). Kanón síce nevystřeluje protipancierové alebo trieštivé projektily, ale svojho protivníka dovedie poriadne pocuchať infračervenými lúčmi - detekciu zásahov zaisťuje senzor umiestnený na hornej strane veže; zásahy signalizuje LED na čelnom štíte delá. Pre nácvik streľby je s modelom dodávaný elektronický terč so stojanom, ktorý každý zásah odprevadí zvukovým efektom výbuchu.

Simulácia skutočného tanku týmto nekončí, zvukový modul s diaľkovo nastaviteľnou hlasitosťou (v 4 stupňoch) imituje zvuk motora (vrátane štartovanie a zhášanie), streľbu z guľometu a kanónu. Výstrel z kanónu je tiež sprevádzaný simuláciou spätného rázu "cuknutím" modelu vzad. Ďalej môžete zapínať alebo vypínať svetlomet umiestnený na prednej časti tanku.

Tank nie je maketový len svojimi funkciami, ale rovnako tak dôkladným prepracovaním detailov na úrovni veľmi dobrého plastikového "kitu" a perfektným farebným finišom s primeranou patinou. Model predstavuje M4A3 Sherman v kamufláži, v ktorej operoval u 3. obrnenej divízie v Normandii roku 1944.

Pre ovládanie modelu slúži vysielač 2,4 GHz AFHSS s dvomi krížovými ovládačmi, ktoré môžete podľa vašich zvyklostí prepnúť do Módu 1 (ľavá páka ovláda otáčanie veže a námer kanónu; pravá ovláda pohyb tanku vpred, vzad a do strán) alebo do Módu 2 ( pravá páka ovláda otáčanie veže a námer kanónu; ľavá ovláda pohyb tanku vpred, vzad a do strán). Pre jemné doladenie priameho smeru jazdy slúži digitálny trim s dvoma tlačidlami nad krížovými ovládačmi (ich súčasným stlačením sa tiež vypína / zapína reflektor), tlačidlá na hornej strane vysielača spúšťajú streľbu z kanóna (zvukový efekt + výstrel z infračerveného dela) az guľometu (zvukový efekt ). Uprostred predného panela vysielača nájdete hlavný vypínač a tlačidlo "zapaľovania", ktorým sa štartuje a zhasína motor tanku. Pod ľavým krížovým ovládačom je prepínač, ktorým sa volí bojový tím A alebo B, popr. neutrálny režim N pre cvičnú streľbu na dodávaný elektronický terč. Napravo sú potom tlačidlá diaľkového ovládania hlasitosti zvukových efektov tanku (vypnuté, nízka, stredná, vysoká hlasitosť). Vďaka tomu si môžete s tankom zabojovať v miestnosti, bez toho aby ste doháňali ostatných členov domácnosti k šialenstvu alebo naopak o sebe dať vedieť aj vonku, v šírych stepiach za vašimi humnami. Vďaka obojsmernému (telemetrickému) spojenie medzi modelom a vysielačom môže indikačný panel s 5 LED diódami signalizovať stav poškodenia tanku (v bojovom režime A alebo B), stav spojenia s modelom / vybitia pohonného akumulátora tanku, streľbu z kanóna a guľometu a prevádzkový režim tanku ( Pohotovostná po zapnutí, Jazdné po naštartovaní motora).

Použitie modernej RC súpravy 2,4 GHz AFHSS a inteligentného infračerveného systému znamená, že na jednom mieste si to môže medzi sebou v boji "rozdávať" až 16 rôznych stredných tankov Waltersons, bez toho aby sa navzájom rušili!

Pre napájanie vysielač budete potrebovať štyri tužkové (AA) batérie alebo NiMH akumulátory, model je napájaný šiestimi tužkovými alkalickými batériami (výdržou na cca 20-25 minút boja) alebo NiMH akumulátory. Ako tuningové príslušenstvo môžete pre napájanie modelu dokúpiť NiMH akumulátorovú sadu. (Batérie alebo akumulátory nie sú súčasťou balenia modelu.)

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku za sucha na pevnom povrchu, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. Parkoviská) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce, ktoré kladú jeho pohybu príliš veľký odpor.

Balenie obsahuje:

Takmer hotový model pripravený k jazde, maketové doplnky, vysielač 2,4 GHz elektronický terč so stojanom a návod.

Videá

Otázka k produktu: M4A3 Sherman RC TANK 1:24 2,4 Ghz s infračerveným bojovým systémem

Kód tovaru: WT4006

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.