Vážení zákazníci, prevzatie tovaru prostredníctvom výdajného miesta DPD je aktuálne možné pri objednávke s platbou vopred (platobná karta on-line alebo prevodom). Prevzatie tovaru dobierkou nie je podporované.

1:10 Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 RTR (čierny)

Náhľad produktu - 1:10 Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 RTR (čierny)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 838,87 €
Cena na predajni: 856,52 €
+
Výrobca: Traxxas
Kód tovaru: TRA88086-4-BLK
novinka

Popis produktu

Jedinečný expedičný RC model auta s valníkom, ktorý môže nielen prepravovať ďalšie modely, ale disponuje aj špičkovými jazdnými vlastnosťami. Na predĺženom podvozku je detailná karoséria s kompletným LED osvetlením. Impozantný vzhľad podčiarkujú luxusné prvky a kolesá v prevedení čierny chróm.

Ultimate RC Hauler je najväčší model TRX-6 s extrémnym rázvorom 603 mm a veľkým valníkom pre štýlový transport vašich ďalších modelov. Na valníku sú nastaviteľné kliny, ku ktorým je možné naložený model zafixovať pomocou priložených upínacích popruhov. Na valníku je možné prepravovať najrôznejšie typy modelov v mierke 1:10.

Tento šesťkolesový nákladný model disponuje neprekonateľnými jazdnými vlastnosťami a všestrannosťou, čo oceníte pri jazde po ceste aj pri náročných expedičných jazdách v ťažkom teréne. Podvozok TRX-6 je vybavený portálovými nápravami, štvorbodovým zavesením, diaľkovo ovládanými diferenciálmi a diaľkovo ovládanou dvojrýchlostnou prevodovkou.

Vlastnosti:

 • valník na prepravu ďalších modelov,
 • kliny a upínacie popruhy na zafixovanie prepravovaného modelu,
 • maketová karoséria s LED osvetlením,
 • nárazník, nádrž a debna na náradie v čiernom chróme,
 • náhon 6×6,
 • podvozok s oceľovými nosníkmi,
 • diaľkovo riadené uzávierky diferenciálov,
 • diaľkovo riadená dvojstupňová prevodovka,
 • portálové nápravy s prevodovkou,
 • výkonný jednosmerný motor Traxxas Titan 21T,
 • jednosmerný elektronický regulátor otáčok Traxxas XL-5HV so špeciálnymi režimami,
 • zatáčanie predných kolies o 45° na obe strany,
 • optimalizovaná geometria obmedzujúca bump-steer efekt (zmena zbiehavosti kolies v závislosti na svetlej výške),
 • pneumatiky Canyon RT 4.6" pre vynikajúcu priľnavosť k povrchu,
 • maketové disky 2.2" vo farbe čierneho chrómu, unášač 12 mm,
 • funkcie tempomatu,
 • dlhá doba jazdy až 1,5 hodiny (s LiPo akumulátorom 11,1 V s kapacitou 5000 mAh).

Valník na prepravu

Realisticky spracovaný valník je vybavený nastaviteľnými klinmi, ktoré je možné priskrutkovať do predvŕtaných otvorov tak, aby zodpovedali rázvoru naloženého modelu. Vodiace rošty po stranách a vlnitý povrch ložnej plochy dopĺňajú maketové spracovanie. Ložná plocha má rozmery 580×220 mm.

Upínacie popruhy

Prepravovaný model je možné bezpečne zaistiť ku klinom pomocou gumových upínacích popruhov. To zaistí bezpečný transport modelu aj pri jazde v teréne.

Karoséria s LED osvetlením

RC model Hauler bude pri vašich jazdách neprehliadnuteľný. Drsne vyzerajúca karoséria v štýle amerických truckov je doplnená o maketové zrkadlá a čierne okná. Úchvatné LED osvetlenie s celkom 25 diódami je rozmiestnené po celom modeli. Zahrnuté sú predné biele svetlomety, vrchné a bočné žlté pozičné svetlá a zadné červené koncové svetlá.

Doplnky v čiernom chróme

Agresívny vzhľad je podporený predným nárazníkom, nádržou so stúpačkami a debnou na náradie v čiernom chróme.

Maketové kolesá 2.2"

Jedným z prvkov, ktoré na prvý pohľad zaujmú, sú veľké kolesá s 2,2" diskami a terénne pneumatiky Canyon RT 4.6". Disky sú veľmi starostlivo a čisto spracované. Unášač je štandardný šesťhran 12 mm.

Voliteľný navijak

Súčasťou balenia je držiak na inštaláciu navijaka priamo na valník. Pomocou navijaku môžete naložiť model na valník skutočne štýlovo a realisticky. Navijak je dodávaný samostatne ako voliteľné príslušenstvo.

Predĺžený oceľový podvozok

Špeciálne konštruované šasi TRX-6 tvoria predĺžené oceľové profily, ktoré sú pevne spojené s priečnymi nosníkmi. Pridané priečne výstuhy zaručujú tuhosť a odolnosť proti krúteniu. Predné blatníky, pripevnené k rámu, zabraňujú prenikaniu nečistôt a pridávajú modelu na autentickosti.

Náhon 6×6

Ďalšia náprava zvyšuje trakciu na prekonávanie prekážok, ktoré by inak nebolo možné zdolať. S pohonom 6×6 sa teraz dostanete aj do tých najstrmších svahov a zdoláte všetky výzvy, ktoré cestou stretnete.

Nápravy s nápravovou prevodovkou

Šasi TRX-6 používa portálové nápravy s nápravovou prevodovkou. Nápravová prevodovka zvyšuje svetlú výšku, znižuje namáhanie diferenciálov, prevodovky, kardanových hriadeľov. Ďalej sa znižuje aj torzná sila – model sa menej naklápa. Zatáčanie predných kolies je v rozsahu 45°. Riadenie je zaistené servom Traxxas 2075X s kovovými prevodmi.

Dvojstupňová prevodovka

Model je vybavený dvojstupňovou prevodovkou. Zmena prevodového stupňa sa ovláda červeným kolískovým prepínačom na vysielači. Toto riešenie robí z podvozku TRX-6 veľmi všestranný model, ktorý dokáže jazdiť pomaly aj rýchlo.

Uzamykateľné diferenciály

Uzávierky diferenciálov ovládajú nezávisle dve servá (diferenciály oboch zadných náprav sú riadené spoločne). Sila zo serv je prenášaná pomocou bowdenov do diferenciálov. Uzávierky sa riadia trojpolohovým prepínačom na vysielači a poskytujú nasledujúce kombinácie:

 • všetky diferenciály sú otvorené;
 • uzavretý je iba predný diferenciál;
 • uzavreté sú všetky diferenciály.

Olejové tlmiče GTS

Šesť olejových tlmičov GTS poskytuje hladké tlmenie a perfektné jazdné vlastnosti. Hliníkové telá tlmičov sú vybavené maticou pre nastavenie predpätia pružín. Špeciálne navrhnuté pružiny umožňujú nezávislý pohyb oboch zadných náprav, čím je dosiahnutá maximálna trakcia.

Jednosmerný regulátor otáčok

Srdcom modelu Traxxas je jednosmerný elektronický regulátor otáčok XL-5HV. Regulátor je určený pre napájanie 2-článkovým, alebo 3-článkovým LiPo akumulátorom. Model je možné tiež napájať aj 6 až 7-článkovými NiMH akumulátormi. Jednoduchá voľba jazdných režimov a ďalšieho nastavenia pomocou tlačidla EZ-SET. Indikácia stavu regulátora LED diódou. LVD ochrana proti podvybitiu LiPo akumulátora. Tepelná ochrana a vodoodolná* konštrukcia sú samozrejmosťou. Regulátor Traxxas XL-5HV podporuje 5 jazdných režimov:

 • Sport: Jazda vpred, brzda a spiatočka;
 • Race: Jazda vpred a brzda, spiatočka nie je k dispozícii;
 • Training: Jazda vpred obmedzená na 50 % výkonu, brzda 100 % a spiatočka obmedzená na 50 % (tento režim je vhodný pre deti);
 • Trail: Jazda vpred, brzda, spiatočka (ovládanie v blízkosti neutrálu je veľmi jemné);
 • Crawl: Jazda vpred, brzda v neutráli a rovno spiatočka.

Motor Titan 21T

Model poháňa jednosmerný motor Titan 21T 550. Motor poskytuje hladký chod už od nízkych otáčok. Pre lepšie chladenie je v motore integrovaný ventilátor, ktorý vháňa vzduch k rotoru.

Servo riadenia

Riadenie modelu zaisťuje digitálne servo Traxxas 2075X High Torque. Servo je vybavené dvoma guľkovými ložiskami na hriadeli tisíchranu a kovovými prevodmi pre maximálnu odolnosť. Servo má zvýšenú odolnosť proti vode.

Servá prevodovky a diferenciálov

Model je vybavený celkom 3 vodoodolnými* mikroservami, pričom 2 servá nezávisle ovládajú uzávierky predného a zadného diferenciálu, 3 servo potom zaisťuje radenie dvojstupňovej prevodovky.

4-kanálová RC súprava Traxxas TQi s Bluetooth

4-kanálový vysielač je vybavený slotom pre umiestnenie Bluetooth modulu (predáva sa samostatne). Bluetooth modul umožní spojiť RC model s prehľadnou grafickou aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do vášho smartfónu.

Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Apple je k dispozícii zadarmo na AppStore, aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach GooglePlay. Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link dokáže zobraziť telemetrické dáta z modelu v reálnom čase (napr. rýchlosť, otáčky, teplotu, napätie batérie alebo náklon modelu). Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľov.

Možnosti telemetrie sa líšia podľa jednotlivých modelov. Na získanie telemetrických údajov môže byť potrebné inštalovať telemetrické snímače. Kompatibilné diely telemetrie s týmto modelom nájdete v sekcii Príslušenstvo. Viac informácií o inštalácii telemetrie nájdete TU.

Telemetria – náklon modelu

Pomocou bezdrôtového Bluetooth modulu (predáva sa samostatne) a aplikácie Traxxas Link App, je možné sledovať náklon modelu na vašom telefóne. Pre zobrazenie ďalších telemetrických dát (napätie batérie, otáčky, teplota) je nutná montáž telemetrických čidiel.

Prijímač Traxxas TQi

5-kanálový prijímač Traxxas TQi TSM s telemetriou pre vysielače Traxxas TQi sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a párovaním pomocou tlačidla. Indikácia stavu LED diódou. V prijímači sú integrované 3-osové MEMS senzory na učenie polohy prijímača. Prijímač je tiež vybavený dvoma konektormi pre zapojenie telemetrických čidiel RPM (otáčky) a V/T (napätie/teplota). Ďalej je možné k 4-pinovému konektoru pripojiť rozširujúci modul telemetrie, do ktorého môžete zapojiť až 6 ďalších čidiel vrátane veľmi presného GPS senzora rýchlosti.

* Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 v mierke 1:10 s hotovou karosériou, LED osvetlením a nainštalovanými komponentmi: jednosmerný motor Titan 21T 550, regulátor otáčok XL-5HV, 1× servo riadenia 2× servo uzávierok diferenciálov a prevodovky 2065A, 5-kanálový prijímač TQi. V balení ďalej nájdete vysielač Traxxas TQi, príslušenstvo v podobe imbusových kľúčov, krížového kľúča, upínacích popruhov a držiaka pre navijak. Súčasťou balenia je aj návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutné dokúpiť

Pre sprevádzkovanie modelu budete potrebovať 4 články typu AA (tužkové batérie) pre vysielač, pohonný akumulátor a vhodný nabíjač. Model je možné prevádzkovať na 2 až 3-článkový LiPo akumulátor. Pre bežné jazdenie plne dostačuje 2-článkový (7,4V) LiPo akumulátor s kapacitou 5000–7600 mAh, na prevádzku s vyšším rozsahom rýchlostí je možné použiť 3-článkový (11,1V) LiPo akumulátor s kapacitou 5000–7600 mAh. Akumulátory musia byť vybavené pripojovacím konektorom Traxxas iD.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta potrebujete lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a sadu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupných sád náradia pre autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike!

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky. Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, červík v pastorku) musia byť týmto lepidlom zaistené proti samovoľnému uvoľneniu.

Technické informácie

Typ Expedičný
Šasi Kovové
Mierka 1:10
Dĺžka 953 mm
Šírka 249 mm
Výška 303 mm
Rázvor 471/603 mm
Svetlá výška podvozka 80 mm
Priestor pre batérie 158,75×47×23/26 mm
Hmotnosť 4,83 kg
Náhon 6WD
Motor Jednosmerný
Doba jazdy 60–90 minút (s LiPo akumulátorom 7,4 V s kapacitou 5000 mAh)
Maximálna rýchlosť 15 km/h

K stiahnutiu

Videá

Otázka k produktu: 1:10 Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 RTR (čierny)

Kód tovaru: TRA88086-4-BLK

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Náhradný diel pre servo Traxxas TRA2065X.
TRA2063X
Na sklade
u dodávateľa
4,47 € 4,38 €
Náhradný diel pre servo Traxxas TRA2065X.
TRA2064X
Na sklade
u dodávateľa
24,96 € 24,44 €
2250, 2255: Traxxas prevody serva
TRA2252
Na sklade
u dodávateľa
36,43 € 35,68 €
Traxxas bowden uzávierky 298mm.
TRA8839
Na sklade
u dodávateľa
15,12 € 14,81 €
Traxxas bowden uzávierky 417mm.
TRA8840
Na sklade
u dodávateľa
17,58 € 17,22 €
Čiapka antény pre RC modely áut Traxxas.
TRA1926
Na sklade
u dodávateľa
3,24 € 3,17 €
Traxxas doska motora: TRX-4.
TRA8290
Na sklade
u dodávateľa
4,47 € 4,38 €
Traxxas disk 1.9" chrómovaný (2 ks).
TRA8165
Na sklade
u dodávateľa
18,40 € 18,02 €
Traxxas disk 1.9" TRX-4 Sport (2).
TRA8178
Dočasne
nedostupné
9,80 € 9,59 €
Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2022. Všetky práva vyhradené.