1:10 Traxxas Rustler RTR s LED osvetlením (modrá)

-8%zľava
Cena v e-shope s DPH: 260,09 €
Zľava -8 %
Cena na predajni: 282,71 €
Na sklade 1 ks
Kúpiť
Kúpiť
MÔŽETE MAŤ IHNEĎ NA PREDAJNI:
Nademlejnská - eshop 1 ks
Pondelok 25.09. môže byť u Vás
Výrobca: Traxxas
Kód tovaru: TRA37054-61-BLU
výpredaj

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
 • Popis produktu

 • Technické informácie

Popis produktu

RC auto Traxxas Rustler 2WD má poháňané kolesá zadnej nápravy a je plne zostavené. Pohon modelu zaisťuje výkonný jednosmerný motor Titan 550 12T v spojení s regulátorom otáčok XL-5, ktorý podporuje LiPo akumulátory. Model auta jazdí rýchlosťou až 55 km/h! Novinkou je vysielač Traxxas TQ 2.4GHz.

Vlastnosti:

 • novo vybavené LED osvetlením;
 • nové dvojfarebné kolesá;
 • výkonný jednosmerný motor Titan 550 12T;
 • elektronický regulátor otáčok XL-5 s podporou LiPo akumulátorov;
 • v tréningovom režime je možné jazdiť na 50 % plynu;
 • vodoodolné* servo riadenia Traxxas 2056 High Torque;
 • prevodovka Magnum 272 s kalenými oceľovými ozubenými kolesami;
 • trecia spojka Revo Spec Torque Control;
 • teleskopické hriadele s kĺbmi;
 • nafarbená karoséria;
 • olejové tlmiče, nalepené pneumatiky;
 • súčasťou balenia je NiMH akumulátor Traxxas 8,4 V s kapacitou 3000 mAh a 4A nabíjač na 12 V do autozásuvky;
 • RC súprava Traxxas TQ 2.4GHz;
 • model je pripravený na upgrade na striedavý pohon.

LED osvetlenie

Model je novo vybavený predným a zadným LED osvetlením pre jazdu cez deň aj v noci. Vďaka osvetleniu sa z vášho modelu stane skutočný skvost. Vysoko svietivé diódy sú nielen efektné, ale poskytujú silný prúd svetla. Osvetlenie zároveň dodáva lepší prehľad o polohe modelu.

Olejové tlmiče

Olejové tlmiče Ultra Shocks majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja.

Kolesá

Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch, terénna vzorka na zadnej náprave pre efektívny prenos výkonu, drážkované pneumatiky na prednej náprave skvele držia smer.

Prevodovka, nastaviteľná disková spojka a planétový diferenciál

Prevodovka, disková spojka a planétový diferenciál sú uzavreté do jedného kompaktného celku. Prevodovka s trecou spojkou spoľahlivo prenáša výkon motora na kolesá zadnej nápravy. Planétová prevodovka diferenciálu Magnum 272 má ozubené kolesá vyrobené z kalenej ocele. Tento systém vyžaduje úplne minimálnu údržbu. K dispozícii sú pastorky a ozubené kolesá s rôznym počtom zubov, takže si môžete model presne vyladiť pre rýchlostné aj technické trate.

Trecia spojka

Trecia spojka Revo Spec Torque Control zaisťuje plynulý prenos výkonu a je nastaviteľná. Správne nastavená miera preklzu chráni pohonné ústrojenstvo, avšak neznižuje akceleráciu modelu.

Tlmiče

Olejové tlmiče Ultra majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja.

Servo riadenia

Vodoodolné* digitálne servo riadenia štandardnej veľkosti Traxxas 2056 je osadené jednosmerným motorom a nylónovými prevodmi. Pre vyššiu odolnosť voči vode je krabička serva osadená tesnením.

Výkonný motor Titan 550 12T

RC model auta poháňa výkonný jednosmerný motor Titan 12T. Motor je radu 550, vinutie rotora má 12 závitov. Oproti štandardným motorom radu 540 má Titan 12T o 30% vyšší výkon.

Elektronický regulátor Traxxas XL-5

Vodoodolný* elektronický regulátor Traxxas XL-5 s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a ľahkým ovládaním tlačidlom EZ-Set. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50%. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý vnútorný odpor sú devízou tohto regulátora.

Režimy regulátora XL-5:

 • Sport: Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race: Režim vhodný na pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda, spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50 %, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50 %.

RC súprava TQ 2.4GHz

O riadenie sa stará jednoduchá dvojkanálová RC súprava Traxxas TQ 2,4 GHz. RC súprava pracuje v pásme 2,4 GHz, takže sa nemusíte starať o výber voľného kanála a báť sa rušenia cudzími vysielačmi. Riadenie tak bude vždy spoľahlivé. Anténa je integrovaná vo vysielači - nehrozí tak jej ulomenie pri páde či náraze vysielača. RC súprava obsahuje trim kanála riadenia, ďalej umožňuje nastavenie reverzu na kanáli plynu a kanáli riadenia. Rôzne chybové a informačné stavy sú indikované dvojfarebnou LED diódou na vysielači. Programovanie a párovanie s prijímačom sa vykonáva iba jediným tlačidlom. Pre napájanie vysielača potrebujete iba 4 AA alkalické batérie, eventuálne 4 AA NiMH akumulátory.

Trojkanálový prijímač TQ 2.4GHz

Mikroprijímač TQ 2.4GHz disponuje tromi kanálmi, integrované tlačidlo LINK umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie prijímača a dvojfarebná LED indikuje stav prijímača. V prípade straty signálu v dôsledku náhodného vypnutia vysielača alebo vybitých batérií prijímač automaticky stiahne plyn do neutrálu. Fail-safe je pohodlne zabudovaný a nemusí byť nastavený ani aktivovaný.

Rýchlonabíjač s automatikou na 12 V

Súčasťou balenia je plne automatický rýchlonabíjač NiMH akumulátorov na 12 V s konektorom do autozásuvky. Nabíjač umožňuje nabíjať 6 až 7 článkové NiMH akumulátory nabíjacím prúdom až 4 A. Nabíjanie je ukončené metódou Delta Peak. K dispozícii je ako voliteľné príslušenstvo sieťový zdroj 12 V s autozásuvkou (obj. č.: TRA2976G).

*) Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia

Obsahom balenia je kompletne zostavený RC model auta Traxxas Rustler v mierke 1:10 s LED osvetlením a nainštalovanými komponentmi: jednosmerný motor Titan 550 12T, regulátor otáčok XL-5 LVD, servo riadenia Traxxas 2056, 3-kanálový prijímač TQ 2. V balení ďalej nájdete vysielač Traxxas TQ 2.4GHz, pohonný NiMH akumulátor 8,4 V s kapacitou 3000 mAh, rýchlonabíjač na 12 V, sadu podložiek pod pružinu tlmičov, náhradný pastorok, sadu imbusových kľúčov, kľúč na matice kolies, hárok samolepiek a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutné dokúpiť

Na sprevádzkovanie modelu budete potrebovať 4 články typu AA (tužkové batérie) pre napájanie vysielača. Balenie obsahuje setový NiMH nabíjač na jednosmerné napätie 12 V s autozástrčkou. Pre napájanie nabíjača zo siete 230 V je nutné dokúpiť Traxxas sieťový zdroj (obj. č.: TRA2976G).

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta potrebujete lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a sadu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupných sád náradia pre autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylón a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike!

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky. Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, červík v pastorku) musia byť týmto lepidlom zaistené proti samovoľnému uvoľneniu.

Videá

Technické informácie

Typ Truggy Stadium Truck
Typ pneu Alias Tires a All-Star
Mierka 1:10
Dĺžka 445 mm
Šírka 311 mm
Tlmiče Olejové, nastaviteľné
Rázvor 289 mm
Svetlá výška podvozka 40 mm
Hmotnosť 1690 g
Hnacie ústrojenstvo 2WD
Priestor pre batérie 166×47,5×28 mm
Náhon 2WD
Podvozok Kompozitný nylón
Prevodovka Magnum 272
RC súprava TQ 2.4GHz
Motor Titan 550 12T
Rýchlosť Až 55 km/h
Doba jazdy 25–30 minút na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

395 položiek