Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Estes Mini Honest John Kit

Náhľad produktu - Estes Mini Honest John Kit

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 16,86 €
Cena na predajni: 17,22 €
+
Výrobca: Estes
Kód tovaru: RD-ES2446

Popis produktu

Model rakety Estes Mini Honest John je na raketové motory radu A. Mini Honest John, ako už názov napovedá, je menšia 30 cm dlhá polomaketa rakety používanej v americkej armáde. Model rakety Estes obsahuje veľké množstvo maketových doplnkov. Lieta do výšky 100 m, k zemi sa znesie vďaka padáku.

Náročnosť stavby rakety

Model rakety stavebnej obtiažnosti 1 vyžaduje trochu farbenia, lepenia a brúsenia. Model má diely z laserovo rezaného dreva, plastový alebo balzový kužeľ a vysoko kvalitné obtlačky. Zloženie modelu je jednoduché vďaka obrázkovým inštrukciám krok po kroku. Stavbou tohto modelu rakety strávite jedno popoludnie.

Model rakety možno nafarbiť - odporúčame použiť akrylové farby v spreji. Farby v spreji môžete zakúpiť u nás alebo v predajniach s farbami a lakmi. Informácie k stavbe a odpáleniu nájdete v tomto článku.

Odporúčané motory: 

  • Prvý let: 1/2A3-2T,
  • Dalšie lety: A3-4T, A10-3T.

Obsah balenia:

tubus, špica, stabilizátory, držiak motora, padák, obtlačky, obrázkový návod na zostavenie.

Odporúčané príslušenstvo

Pre odpálenie je potrebné dokúpiť motory s palníkmi a upchávkami výmetu (slúži k ochrane padáku). Palníky a upchávky motorov sú súčasťou balenia motorov, pokiaľ nie je uvedené inak. Motory Estes sú vybavené elektrickými palníkmi, určenými na zapálenie cez odpaľovací pult. Raketu je možné osadiť aj motormi Klima s klasickou zápalnicou alebo motormi s elektrickými palníkmi. Pre bezpečný návrat rakiet odporúčame dokúpiť náhradný padák alebo streamer.

Odpaľovacia rampa

K štartu rakety je nutná rampa. Pre malé rakety odporúčame dokúpiť rampu s odpaľovacím pultom Estes Porta-Pad II. Na rakety od strednej veľkosti odporúčame rampu Estes Pro Series II alebo rampu Klima 7611.

Pre bezstarostné a bezpečné elektronické odpálenie rakety je vhodné dokúpiť aj elektronický odpaľovací pult, napr. Estes RD-ES2230, či Klima KL-7511.

Technické informácie

Druh stavebnice Kit
Obsiahnutá odpaľovacia rampa Nie
Náročnosť 1
Dĺžka 300 mm
Priemer 25 mm
Hmotnosť 34 g
Dosiahnuteľná výška 100 m
Návrat Padák s priemerom 300 mm
Odporúčané motory 1/2A3-2 (prvý let), A3-4, A10-3

K stiahnutiu

Manuál Manuál 0 B

Otázka k produktu: Estes Mini Honest John Kit

Kód tovaru: RD-ES2446

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.