Odoslať stránku na e-mail:
1:100 Estes Saturn V Kit

1:100 Estes Saturn V Kit

Náhľad produktu - 1:100 Estes Saturn V Kit

Dostupnosť:
Nie je na sklade

Cena v e-shope s DPH: 97,22 €
+
Výrobca: Estes
Kód tovaru: RD-ES1969

Popis produktu

Model rakety Estes Saturn V je na raketové motory rady E. Mimoriadny tvar trupu Saturn V z nej robí unikátny kúsok v zbierke raketového modelára. Raketa je dlhá takmer 110 cm, lieta do výšky až 107 m a k zemi sa znáša na padáku s priemerom 460 mm.

Upozornenie: Raketové motory radu E spoločnosť Pecka-Modelár nepredáva! K dispozícii máme v ponuke aj model Saturn 5 v mierke 1: 200 (obj.č. RD-ES2160, ktorý možno prevádzkovať na motory radu C.

Spoločnosť Estes pre raketových modelárov alebo aj nadšencov kozmonautiky vyrobila funkčný model Saturnu V v mierke 1:100 (skutočná raketa bola vysoká 110 m). Tento model nadväzuje na predchádzajúce verzie, novo však boli navrhnuté plastové diely a ďalšie doplnky. Súčasťou balenia je aj špeciálny podstavec pre statické vystavenie rakety.

Náročnosť stavby rakety

Stavebnice rakiet Estes úrovne 4 vyžadujú najvyšší stupeň modelárskych skúseností, a to v oblasti stavby rakety aj finálneho farbenia. Zostavenie je veľmi náročné. Diely sú opracované unikátnymi technológiami pre spracovanie dreva a papiera. Výsledkom je raketa s múzejnými vlastnosťami (vhodná napr. na výstavy), ktorá je výnimočným modelom. Stavba môže trvať niekoľko týždňov.

Zostavený model je nutné nafarbiť. Odporúčame použiť akrylové farby v spreji. Farby v spreji môžete zakúpiť u nás alebo v predajniach s farbami a lakmi. Informácie k príprave rakety a odpálenie nájdete TU.

Obsah balenia

Balenie obsahuje tubusy, špice, padák, držiak motora, stabilizátory, obtlačky a obrázkový návod na zostavenie.

Nutné dokúpiť

Pre sprevádzkovanie rakety budete potrebovať raketové motory E12-4 (prvý štart), E30-4.

Viac informácií o raketových motoroch nájdete v prehľade raketových motorov.

Pre odpálenie je potreba dokúpiť motory s palníky a upchávky vymetenie (slúži k ochrane padáku). Palníky a upchávky motorov sú súčasťou balenia motorov, pokiaľ nie je uvedené inak. Motory Estes sú opatrené elektrickými palníky, ktoré je nutné zapálený cez odpaľovacej pult. Raketu je možné osadiť motory Klima s klasickými zápalnice. Pre bezpečný návrat rakiet odporúčame dokúpiť náhradné padák alebo streamer.

Odpaľovacia rampa

K štartu rakety je nutná odpaľovacia rampa. Pre malé rakety odporúčame dokúpiť rampu Estes Porta-Pad II alebo Estes Astron II. Na rakety od strednej veľkosť odporúčame rampu Estes Pro Series II alebo rampu Klima 7611.

Pre bezstarostné a bezpečné elektronické odpálenie rakety je vhodné dokúpiť aj elektronický odpaľovací pult, napr. Estes # 2220, či Klima # 7511, alebo ďalší z našej ponuky. Rampu s elektrickým odpaľovacími pultom je možné kúpiť aj ako kompletnú sadu Estes Porta-Pad II.

Technické informácie

Druh stavebnice Kit
Obsiahnutá odpaľovacia rampa Nie
Náročnosť 4
Dĺžka 1100 mm
Priemer 100 mm
Hmotnosť 312 g
Dosiahnuteľná výška 107 m
Návrat Padákom s priemerom 460 mm
Odporúčané motory E12-4 (prvý štart), E30-4

K stiahnutiu

Manuál Manuál 0 B

Otázka k produktu: 1:100 Estes Saturn V Kit

Kód tovaru: RD-ES1969

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.