FUNCUB NG 1410mm (modrý) (stavebnica)

Náhľad produktu - FUNCUB NG 1410mm (modrý) (stavebnica)

Dostupnosť:
Na sklade 3 ks

Zlatnická - eshop 1 ks
Karolíny Světlé 1 ks
OC Letňany 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 130,04 €
Cena na predajni: 136,86 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: MPX101525

Popis produktu

V modeloch radu FunCub sa Multiplexu podarilo skôr nepredstaviteľné - v jednom jedinom modeli zlúčiť vlastnosti a schopnosti, ktoré sa v mnohom blíži 3D modelom a pritom zachovať možnosť používania ako školského a cvičného modelu aj pre úplných začiatočníkov. Najnovší prírastok - FunCub NG je dôkladne rekonštruovaná verzia pôvodného FunCubu. Model je pri príslušnom nastavení vhodný pre začiatočníkov a rekreačných pilotov, rovnako ako pre ostrieľaných borcov, ktorí naplno využijú jeho "Fun" potenciál. Pozrime sa bližšie, ako je toto možné...

FunCub NG zachováva dnes už tradičnú "multiplexácku" konštrukciu z vysoko odolnej penovej hmoty ELAPOR, ktorá zaisťuje jednoduchú a rýchlu stavbu, nízku hmotnosť, pevnosť a odolnosť v prevádzke aj ľahkú opraviteľnosť v prípade, že sa pilotovi niečo nepodarí. Hoci sa vzhľadovo podobá svojmu predchodcovi, má o niečo väčšie rozpätie a predĺžený trup. Vnútorná konštrukcia je však úplne nová - motorová prepážka tvorená robustným plastovým výliskom, lôžko pohonného akumulátora, držiak vzpier krídla a držiak podvozka sú navlečené na štvorhrannú laminátovou trubku tvoriacu pevnú "chrbticu" modelu. Vďaka tomu je možné montovať podstatne výkonnejší motor triedy AXI 2820. Nové je tiež krídlo s ovládanými krídelkami, štrbinovými vztlakovými klapkami a novým systémom spojok polovíc krídla a vzpier. Úplne nový je aj hlavný podvozok - držiak je ukotvený "chrbticovou" laminátovou rúrku, nohy sú z dvojitého oceľového drôtu; zachované zostali obrie "balónové" podvozkové kolesá z ELAPORu. 6-7 mikroserv na palube samozrejme znamená, že bude potrebné použiť regulátor otáčok s dostatočne dimenzovaným BEC stabilizátorom napájania - napr. RAY R-50SB.

Prebytok výkonu, vysoko účinné vztlakové klapky a obrie kolesá sú práve tým, čo z FunCubu NG robí "zabávača". Vďaka nim dokáže vzlietať aj pristávať doslova na päťcentovke, zavisí si na vrtuli, vzlieta a pristáva i z vyššej trávy alebo nerovného terénu, odkiaľ by iný model "operovať" nemohol. Pre letný pobyt pri vode môžete dokúpiť plaváky - nadbytok výkonu motora a presné riadenie s krídelkami a klapkami opäť umožní bezproblémovú prevádzku hydroplánu aj pilotom bez predchádzajúcej praxe u námorného letectva.

Doplniť môžete tiež vlečný háčik (možno ho nainštalovať kedykoľvek, aj dodatočne do hotového a lietaného modelu) a FunCub NG premeniť vo vlečný, ktorý spoľahlivo dostane do výšky vetrone, ako je EasyGlider, Solius, Heron i FunRay.

Pokiaľ s lietaním ešte len začínate, nemusíte sa týchto schopností FunCubu NG desiť - pre začiatok nemusíte inštalovať ovládanie klapiek (možno ich kedykoľvek doplniť aj na hotový model), namontovať môžete aj slabší motor, ale hlavne nastavíte menšie, "katolícke" veľkosti výchyliek kormidiel. A hľa, máte prvotriedne stabilný a poslušný cvičný hornoplošník s ovládanými krídelkami - veľký a dobre viditeľný, ktorý nie je hračkou každého slabého vánku, ako tomu býva u menších modelov.

Dvojdielne krídlo z Elaporu má profil s rovnou spodnou stranou, je vystužené dvojicou predinštalovaných laminátových nosníkov a k trupu sa upevňuje dvomi polyamidovými skrutkami M5. Krídelká a vztlakové klapky sú ovládané vždy dvomi servami, ktoré sa montujú do vylisovaných šácht. Do koreňa pravej polovice krídla je možné nainštalovať mikroservo ovládajúce mechanizmus vlečného háčika pre aerovlek. Trup klasicky "multiplexácky" premyslenej konštrukcie je tvorený dvomi Elaporovými výliskami. Výborný prístup k palubnému RC vybaveniu a jednoduchú výmenu pohonného akumulátora zabezpečuje odnímateľný kryt kabíny. Trupom prechádza kanál zaisťujúci dokonalý prístup chladiaceho vzduchu k motoru, regulátoru aj pohonnému akumulátoru. Chvostové plochy sú tiež ELAPORové. Pre ovládanie smerovky a výškovky slúži dvojica serv veľkosti HS-65, uložených v predlisovaných šachtách na bokoch chvostovej časti trupu. Hlavný podvozok je dvojkolesový, drôtový, uchytený do plastového držiaka. Ostroha je riaditeľná, jej konzola ukotvená do zadku trupu tvoria jeden celok zároveň so spodným závesom a pákou smerovky. Kolesá sú veľké "balónové" s pneumatikami z čierno prefarbeného ELAPORu.

Pre ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom 6-kanálovú RC súpravu, optimálne je použitie 7- až 9-kanálovej súpravy umožňujúcej pohodlné naprogramovanie a ovládanie všetkých funkcií.

Pre napájanie budete potrebovať trojčlánkovú LiPo sadu 2600-2700 mAh sa zaťažiteľnosťou aspoň 30C.

Pre FunCub NG sa pripravuje sada plavákov (kat.č. 1-01539) s ktorou si užijete veľa zábavy tiež pri vode.

Stavebnica obsahuje:

výlisky trupu, krídla a chvostových plôch z Elaporu, páky, tiahla a ďalšie drobné príslušenstvo, drôtový hlavný podvozok, drôtovú ostrohu, ľahké kolesá z Elaporu, veľký hárok samolepiacich obtlačkov a podrobný návod ku stavbe a lietaniu.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1410
Dĺžka [mm] 1050
Hmotnosť [g] 1380
Plocha krídla [dm2] 39,9
Ovládané funkcie S,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P1,P2,P3

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

MPX Fun RAY Fun FOXY Fun AXI Fun
Motor ROXXY BL-O C35-42-930kV RAY G2 C3542-1000 FOXY G2 C2820-950 AXI 2820/12 V2
Regulátor RAY G2 R-50SB
Pohonný akumulátor RAY G4 11,1 V 2700 mAh RAY G4 11,1 V 2700 mAh FOXY G3 11,1 V 2600 mAh FOXY G3 11,1 V 2600 mAh
Vrtuľa APC 13x4"E APC 13x4"E APC 13x4"E APC 13x4"E
Servá 2x HS-65BB alebo MG (S+V)*, 4-5x HS-55 (K+F)
RC súprava min. 6, ale radšej 7-9 kanálov
*) U plavákovej verzie s vodným kormidlom a pre "bush flying" z vyššej trávy alebo nerovného terénu je vhodnejšie smerovku osadiť servom s kovovými prevodmi.

Otázka k produktu: FUNCUB NG 1410mm (modrý) (stavebnica)

Kód tovaru: MPX101525

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.