Odoslať stránku na e-mail:
Stabilizačný systém WINGSTABI 9

Stabilizačný systém WINGSTABI 9

Náhľad produktu - Stabilizačný systém WINGSTABI 9

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 141,22 €
Cena na predajni: 148,63 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: 1M151494WS

Popis produktu

Mať vždy plnú kontrolu nad svojím modelom je snom každého pilota. Voľne programovateľný trojosový gyroskopický systém pre všetky RC modely lietadiel s pevnými krídlami WINGSTABI robí tento sen dosiahnuteľným. Najnovšia generácia ultra presných trojosových MEMS senzorov zaručuje, že dojem z lietania zostáva realistický dokonca aj pri veľmi vysokej miere stabilizácie, a pilot nikdy nemá pocit, že sa pokúša riadiť robota. Štíhle puzdro z eloxovaného hliníka je možné do modelu inštalovať v ľubovoľnej orientácii. WINGSTABI umožňuje jednoduché a rýchle programovanie pomocou PC alebo aplikácie na smartphonu alebo tabletu.

WINGSTABI je kompatibilný so všetkými súčasnými RC systémami: Graupner, Futaba, M-LINK, Jeti, Hitec, Weatronic a ďalšími, ak majú prijímač vybavený kompatibilným sériovým výstupom.

Vlastnosti:

  • WINGSTABI mení každú RC súpravu (s prijímačom so sériovým výstupom) na plne programovateľný RC systém.
  • Nastavenie zisku (citlivosti) vo všetkých troch osiach je možno meniť zvlášť alebo spoločne pomocou vysielača.
  • Pre každú os zvlášť je možné nastaviť variačný faktor.
  • 9 výstupov pre servá.
  • Funkcia gyra je voľne priraditeľná pre každé servo, tj. zariadenie je možné prispôsobiť pre každú modelársku aplikáciu.
  • Pracuje s prijímačmi so sériovým výstupom kompatibilným s Futaba S-Bus (vrátane Hitec Maxima SL a Optima SL), Graupner HoTT (SUMD), MULTIPLEX SRXL, Jeti UDI, JR XBUS Mode B (SRXL) a sériovým výstupom PPM SUM.

Štyri letové režimy:

1. Stabilizácia vypnutá
2. Stabilizácia pre lietanie vo veternom prostredí (gyraá v režime tlmenia "damping") - WINGSTABI "vypne vietor"
3. Akrobacia a 3D lietanie (gyrá v režime heading hold) - model zachováva poslednú letovú polohu, ku ktorej dostal povel; pre prechod do inej polohy musí dostať nový povel. napr. ak vychýlite ovládač krídielok, model bude vykonávať výkrut konštantnou rýchlosťou úmernou veľkosti výchylky ovládača, pričom poletí v priamej línii (bez potreby "tlačenia výškovky" v polohe na chrbte).
4. Visenie na vrtuli - špeciálny "ostrý" heading hold režim pre extrémne 3D

WINGSTABI podporuje:

  • Delta mixer pre samokrídla a delty, mixér pre motýlikové chvostové plochy a ovládanie klapiek a spojlerov.
  • Klapky je možné nastaviť pre zosilnenie odozvy krídeliek.
  • Grafické zobrazenie senzorov v reálnom čase v PC software.

Inštalácia WINGSTABI:

Jednotku WINGSTABI je možno do modelu inštalovať v ľubovoľnej orientácii, jedinou podmienkou je, aby osi puzdra boli rovnobežné s osami modelu.

Nastavenie vysielača:

Podobne ako pri flybarless systémoch sú na vysielači všetky mixy vypnuté, trimy a subtrimy nastavené do stredu resp. na nulu. Používajú sa len dvojité a exponenciálne výchylky, ostatné nastavovanie sa vykonáva v softvware WINGSTABI. Na vysielači priradíte štyri kanály a príslušné ovládače pre krídelká, smerovku, výškovku a plyn a navyše jeden kanál s trojpolohovým prepínačom na prepínanie režimov WINGSTABI. Ak budete používať letový režim 4 (visenie na vrtuli) ešte jeden kanál s dvojpolohovým prepínačom. Pre diaľkové nastavovanie zisku gyra v osiach krídielok, výškovky a smerovky môžete priradiť až tri ďalšie kanály s proporcionálnymi ovládačmi alebo digitálnymi trimami.

Zapojenie WINGSTABI:

Prijímačový akumulátor (alebo iný zdroj pre napájanie palubnej elektroniky 3,5-9,0 V) zapojíte do napájacej zásuvky WINGSTABI, do vstupu IN na WINGSTABI zapojíte sériový výstup prijímača. Do kanálových výstupov WINGSTABI zapojíte jednotlivé servá v modeli.

Uvedenie do prevádzky:

Zapnete vysielač, zapnete RC elektroniku v modeli s WINGSTABI. Do dátovej zásuvky WINGSTABI pripojíte prostredníctvom USB rozhrania PC s nainštalovaným programom MULTIPLEX Launcher alebo Bluetooth modul zaisťujúci spojenie s tabletom alebo smartphonom s aplikáciou MULTIPLEX (na stiahnutie zadarmo). S pomocou obslužného software krok za krokom vykonáte základné nastavenia - voľbu typu prijímača, priradenie kanálov vysielača vrátane prepínača letových režimov, overenie zmyslu výchyliek kormidiel, nastavenie orientácie jednotky WINGSTABI, overenie zmyslu reakcie gyra v jednotlivých kanáloch. A môžete prvýkrát vzlietnuť!

Obslužný program alebo aplikácie:

Umožňuje detailné nastavovanie všetkých parametrov modelu aj stabilizačného systému. Pre jednoduchosť majú takmer všetky menu dve úrovne: základná (Basic) s jednoduchým nastavovaním, ktorá je ľahko a rýchlo zvládnuteľné menej skúsenými letcami, pokročilú (Enhanced), ktorá skúseným užívateľom a experimentátorom ponúka množstvo nastaviteľných parametrov pre detailnú optimalizáciu správania modelu a systému stabilizácie.

Obslužný program alebo aplikácie umožňujú kontrolovať všetky parametre nastavenia, nastavovať veľkosti a zmysly výchyliek vo všetkých kanáloch, ďalšie mixy (vrátane mixov elevony a motýlikové chvostové plochy, krídelká-smerovka atď.), parametre stabilizačného systému, ukladať nastavené súbory parametrov do pamäte a z pamäte PC alebo mobilného zariadenia zase nahrávať do WINGSTABI, aktualizovať firmware WINGSTABI alebo jeho nastavenie vymazať na predvolené továrenské nastavenia.

Zalietanie modelu:

Model sa najprv zalieta a vytrimuje normálnym spôsobom s vypnutou stabilizáciou. Výchylky trimov sa potom prepíšu do pamäti WINGSTABI a môžete začať lietať so stabilizáciou a doladiť parametre jednotlivých letových režimov. Ladenie vám môže uľahčiť diaľkové nastavovanie zisku pomocou proporcionálnych ovládačov alebo digitálnych trimov, ktoré môžete na tento účel priradiť na vysielači.

Sada WINGSTABI obsahuje:

WINGSTABI-9, kábel 320 mm pre pripojenie prijímača, 2x penová páska 32x52 mm pre upevnenie jednotky, USB-PC-rozhranie (UNI), návod.

Technické dáta:

Napájanie [V]: 3.5 - 9
Počet kanálov: 9
Hmotnosť [g]: 27
Dĺžka [mm]: 54
Šírka [mm]: 34
Výška [mm]: 15

K stiahnutiu

WINGSTABI Assistant menu WINGSTABI Assistant menu náhledy obrazovek aplikace 13.11.2015
WINGSTABI menu - přehled WINGSTABI menu - přehled náhledy obrazovek aplikace 13.11.2015

Videá

Otázka k produktu: Stabilizačný systém WINGSTABI 9

Kód tovaru: 1M151494WS

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.