Odoslať stránku na e-mail:
Resco vetroň 1990mm (stavebnica)

Vážení zákazníci, náš internetový obchod funguje naďalej bez obmedzení, všetky on-line objednávky budú vybavené štandardne.

Resco vetroň 1990mm (stavebnica)

Náhľad produktu - Resco vetroň 1990mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

Zlatnická - eshop 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 148,67 €
Cena na predajni: 156,47 €
+
Výrobca: Kavan
Kód tovaru: KAV8020
novinka

Popis produktu

Dvojmetrový termický vetroň patrí v hangári rekreačného modelára k najvďačnejšiemu strojom. Nič sa nevyrovná pokojným, relaxačným letom za miernych podmienok, krúženie v termike pod obláčikmi, tichému poletovaniu v podvečernom pokoji, kedy sa môžete posadiť a prizerať tomu, ako váš elegantný model lieta skoro sám ... V súčasnosti navyše majú "dvojmetrovky" s ovládanou smerovkou, výškovkou a aerodynamickou brzdou štartujúce s pomocou "gumicuku" svoju špeciálnu súťažnú kategóriu, v ktorej nejde o život, ale o spoločné polietanie s podobne naladenými modelármi.

"Dvojmetrovky" sú tiež ideálne pre každého, kto chce začať stavať modely sám, klasickým spôsobom z balzy, preglejky a smrekových nosníkov. Stavba ide pekne rýchlo a nie je náročná, ale pritom sa naučíte všetkým základným technikám, ktoré sú nevyhnutné pri stavbe väčších a zložitejších modelov. A ak snáď niečo na prvýkrát pokazíte, stačí len kúsok balzy, aby ste nepodarené dielo napravili.

Stavebnica vysokovýkonného termického vetroňa klasickej veľmi ľahkej celobalzové konštrukcie v rozsype, ktorý môžete tiež ľahko upraviť pre pohon striedavým elektromotorom triedy AXI 2208-2212. Resco je ideálnym projektom pre modelárov, ktorý sa chce naučiť stavať modely a zvláda pilotáž začiatočníckych modelov s ovládanou smerovkou a výškovkou.

Vďaka premyslenej konštrukcii s CNC vyrezávanými dielmi vybavenými výstupkami a zárezmi, ktoré do seba zapadajú ako diely puzzle, ide stavba veľmi rýchlo a ľahko. Pritom je Resco "súťažný plnokrvník", s ktorým môžete úspešne bojovať o miesta "na debne" v kategórii F3-RES 2M.

Prednú časť trupu tvorí gondola z balzy a ľahkej preglejky. Jadro trupu tvorí jednoduchá "debničková" konštrukcia s balzovými bočnicami a preglejkovými prepážkami. Priestor pre servá smerovky a výškovky sa nachádza v trupe pod odnímateľným krytom kabíny. Chvostovú časť trupu tvorí nosník z uhlíkovej trubky.

Trojdielne krídlo s modifikovaným profilom AG je klasickej konštrukcie s balzovými rebrami a tuhým poťahom torznej skrine na centropláne. Hlavný nosník je tvorený pásmi zo smrekových líšt sa stojkou z olaminovanej balzy, čo zaručuje vysokú pevnosť pri veľmi nízkej hmotnosti. Uši s elegantnými wingletmi sa k centroplánu pripájajú uhlíkovými spojkami a bukovými kolíkmi s magnetmi. V strede centroplánu je umiestnená výklopná aerodynamická brzda. K trupu sa krídlo upevňuje plastovými skrutkami.

Chvostové plochy sú doskové, lepené z CNC vyrezávaných balzových dielov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, upevnená plastovými skrutkami. Kormidlá sú ovládané drôtovými lanovodmi.

Model môžete potiahnuť nažehľovacou fóliou - napr. transparentným Oracover pre rýdzo rekreačné lietanie. Ak staviate súťažný stroj, prednosť má ľahšia fólia Oralia, Vlies alebo podobné materiály.

Pre ovládanie modelu budete potrebovať najmenej trojkanálovú RC súpravu (pre čistý vetroň bez brzdy stačia dokonca len dva kanály). Servá vyhovejú bežné 9-15 g (mikro) s ťahom 1,5-2 kg/cm. Pre napájanie palubnej elektroniky súťažného stroja je ideálny NiMH 4-článok AAA Eneloop 800 mAh.

Obsah balenia

Balenie obsahuje CNC vyrezávané balzové a preglejkové diely, nosníky a balzové dosky na tuhý poťah, uhlíkový chvostový nosník, sadu príslušenstva, arch samolepiacich obtlačkov, stavebný plán v mierke 1:1 a návod.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1990
Dĺžka [mm] 1125
Hmotnosť od [g] 440
Plocha krídla [dm2] 36,16
Ovládané funkcie S, V, B
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčané RC vybavenie vetroň:

Sport
Rx akumulátor 4,8 V Eneloop 800 mAh
Servá 2× HS-53 (S+V), 1× HS-65MG (brzda)
RC súprava Minimálne 3-kanálová

Otázka k produktu: Resco vetroň 1990mm (stavebnica)

Kód tovaru: KAV8020

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.