Vážení zákazníci, predajňa v Zlatnické ulici je trvalo uzavretá. Budeme sa na Vás tešiť v novembri v nových priestoroch na ulici Nademlejnská 651/7 v Hloubětíne. Ostatné pobočky a zásielkový predaj pokračujú v normálnej prevádzke. Ďakujeme za pochopenie.

Crawler Crane/Bager s drapákom RC set 27MHz

Náhľad produktu - Crawler Crane/Bager s drapákom RC set 27MHz

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 107,69 €
Cena na predajni: 113,33 €
+
Výrobca: Hobby engine
Kód tovaru: HEM0805

Popis produktu

RC set bagra s drapákom na pásovom podvozku v mierke 1:12 s RC súpravou 27 MHz a nabíjačkou. 100% zostavený, plne funkčný.

Vďaka modernej RC technike si teraz môžete ľahko splniť svoj detský sen - stať sa bagristom ovládajúcim mohutnú mašinu s mocným drapákom!

RC model Crawler Crane - lanový bager s drapákom v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného bagra na pásovom podvozku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo "tanková vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčný je samozrejme rameno s lyžicou bagra umožňujúce naberať a zase vyklápať sypké materiály. Mechanizmus plošiny a ramena je vybavený trecími spojkami, ktoré chránia pohonný mechanizmus pred preťažením.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúci pojazd modelu podobne ako "rajčáky" u skutečnho bagra na pásovom podvozku: súčasným vychýlením vpred ide bager priamo vpred, súčasným vychýlením vzad bager cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutráli, bager zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, bager sa vďaka protiběžnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami: dve tlačidlá ovládajú otáčanie plošiny bagra vpravo alebo vľavo, dve ďalšie ovládajú spúšťanie a zdvíhanie priehradového ramena a posledné dve tlačidlá ovládajú otváranie a zatváranie drapáka. Všetky mechanizmy sú proti preťaženiu a pohybu za mechanický limit chránené trecími spojkami - ak sa pohyb zastaví, a vy budete počuť cvakavý zvuk, dosiahli ste maximálnu medzu pohybu v danom smere.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že bagre sú dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac modelov rovnakého typu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 30 m.

Vysielač je napájaný 9 V batériou (dodávaná s modelom), model je určený pre napájanie zo šesťčlánkovej sady 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články).

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviskách) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje:

takmer hotový model pripravený k jazde, vysielač, 9 V batériu pre vysielač a návod.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 950
Šírka [mm] 222
Výška [mm] 958

Otázka k produktu: Crawler Crane/Bager s drapákom RC set 27MHz

Kód tovaru: HEM0805

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.