Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Excavator/Lyžicový bager RC set 27MHz

Náhľad produktu - Excavator/Lyžicový bager RC set 27MHz

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 107,67 €
Cena na predajni: 113,33 €
+
Výrobca: Hobby engine
Kód tovaru: HEM0803

Popis produktu

RC set lžícového bagra na pásovom podvozku v mierke 1:12 s RC súpravou 27 MHz. 100% zostavený, plne funkčný, vrátane pohonného akumulátora a nabíjačky.

Vďaka modernej RC technike si teraz môžete ľahko splniť svoj detský sen - stať sa bagristom ovládajúcim mohutnú mašinu nenásytne mávajúcu mocným ramenom s veľkou lyžicou!

RC model Excavator - Lyžicový bager v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného bagra na pásovom podvozku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo "tanková vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčné je samozrejme rameno s lyžicou bagra umožňujúce naberať a zase vyklápať sypké materiály. Mechanizmus ramena a lyžice je vybavený trecími spojkami, ktoré chránia pohonný mechanizmus pred preťažením. Pre prácu na nočnej smene je bager vybavený funkčnými svetlami, na lyžicu vám posvieti silný reflektor umiestnený na ramene.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pojazd modelu podobne ako "rajčáky" u skutočného bagra na pásovom podvozku: súčasným vychýlením vpred ide bager priamo vpred, súčasným vychýlením vzad bager cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutráli, bager zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, bager sa vďaka protiběžnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané ôsmimi tlačidlami na hornej strane vysielača - vďaka tomu môžete bagrovať trebárs i za jazdy; palcami riadite pojazdové "rajčáky", ukazovákmi ovládate plošinu bagra a rameno s lyžicou: dve tlačidlá ovládajú otáčanie plošiny bagra vpravo alebo vľavo, dve ovládajú prostrednú časť ramena, dve ďalšie hornú časť ramena a posledné dve lyžicu. Všetky mechanizmy sú proti preťaženiu a pohybu za mechanický limit chránené trecími spojkami - ak sa pohyb zastaví, a vy budete počuť cvakavý zvuk, dosiahli ste maximálnu medzu pohybu v danom smere.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že bagre sú dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac modelov rovnakého typu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 30 m.

Vysielač je napájaný 9 V batériou (dodávaná s modelom), model je napájaný zo šesťčlánkovej sady 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávanej s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA.

Model je určený k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviskách) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje:

takmer hotový model pripravený k jazde, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V, sieťový nabíjač a návod.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 743
Šírka [mm] 222
Výška [mm] 490

Otázka k produktu: Excavator/Lyžicový bager RC set 27MHz

Kód tovaru: HEM0803

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.