1:20 M1A1 Abrams RC tank 2.4GHz (vodeodolný podvozok)

Náhľad produktu - 1:20 M1A1 Abrams RC tank 2.4GHz (vodeodolný podvozok)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 81,61 €
Cena na predajni: 85,88 €
+
Výrobca: Hobby engine
Kód tovaru: HEM0731

Popis produktu

M1A1 Abrams je moderný americký tank zavedený do výzbroje v 80. rokoch. Je typickým predstaviteľom kategórie označovanej Main Battle Tank - rýchleho, silne pancierovaného vozidla s mohutným kanónom, ktorý nesie hlavnú ťarchu bojov. Abramsy majú vrstvený pancier pozostávajúci z vrstiev ocele, keramiky a plastových kompozitov (kevlaru), výborne odolávajúcich delostreleckej munícii, raketám aj účinkom zbraní hromadného ničenia. Verzia M1A1, už predstavuje náš model, je zdokonalené prevedenie z druhej polovice 80. rokov, u ktorého pôvodný 105 mm kanón nahradil 120 mm kanón Rheinmetall s hladkou hlavňou vystreľujúci špeciálne protipancierové strely z ochudobneného uránu M829A1 Silver Bullet. Pomocnú výzbroj tvoria dva guľomety kalibru 7,62 mm a jeden kalibru 12,7 mm. M1A1 Abrams poháňa plynová turbína Honeywell s výkonom 1500 HP, ktorá dáva vozidlu s hmotnosťou viac než 61 ton rýchlosť až 68 km/h na ceste.

RC model M1A1 Abrams 2.4GHz s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, hnacími, nezávisle zavesenými a odpruženými pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Realistický prejav tanku je podčiarknutý zvukovou simuláciou chodu motora, guľometnej streľby i streľby z kanóna sprevádzanej pekným "cuknutím" tanku pri simulovanom spätnom ráze 120 mm dela. Nechýbajú samozrejme ani funkčné svetla. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne).

Oproti bežným "hračkovým" modelom má tento Abrams vodeodolný podvozok umožňujúci operovať aj na inom, než úplne suchom povrchu. Po jazde je tiež možné zablatený podvozok (pásy, pojazdové, hnacie a napínacie kolesá) opatrne opláchnuť vodou. Pamätajte ale, že horná časť tanku a veža vodeodolné nie sú, takže sa v žiadnom prípade nepokúšajte o hlboké brodenie alebo omývanie/kúpanie celého tanku!

Vysielač 2,4 GHz dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pojazd modelu podobne ako "rajčaky" v skutočnom tanku: súčasným vychýlením vpred ide tank priamo vpred, súčasným vychýlením vzad tank cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutráli, tank zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, tank sa vďaka protibežnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami na hornej strane vysielača - vďaka tomu môžete "bojovú činnosť" vykonávať aj za jazdy; palcami riadite "rajčaky", ukazovákmi ovládate vežu a simuláciu streľby. Kolískové tlačidlo naľavo ovláda otáčanie veže vpravo alebo vľavo (v uhle max. 320°), druhé kolískové tlačidlo spúšťa zvuk guľometnej streľby alebo zvuk streľby (so spätným rázom) z kanóna. Tlačidlá na prednej strane vysielača dole ovládajú námer kanóna a vypínajú/zapínajú zvukový modul.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 2,4 GHz. Vďaka tomu už nemusíte riešiť problémy s obmedzeným počtom prevádzkových frekvencií a do boja sa môže súčasne zapojiť väčšie množstvo tankov.

Pre napájanie vysielača budete potrebovať 9 V doštičkovú batériu, pre napájanie modelu, šesť AA (tužkových) alkalických baterieí alebo NiMH akumulátorov (batérie nie sú s modelom dodávané).

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom podklade, ktorý môže byť vlhký, ale v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v hlbokých kalužiach, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviskách) s automobilovou premávkou . Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje:

Hotový model pripravený k jazde, figurínu veliteľa, anténu, vysielač 2,4 GHz a návod.

Technické informácie

Dĺžka vr. kanóna [mm] 490
Šírka [mm] 180
Výška [mm] 135

Otázka k produktu: 1:20 M1A1 Abrams RC tank 2.4GHz (vodeodolný podvozok)

Kód tovaru: HEM0731

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.