Odoslať stránku na e-mail:
Hobbyzone AeroScout 1.1 m SAFE RTF

Hobbyzone AeroScout 1.1 m SAFE RTF

Náhľad produktu - Hobbyzone AeroScout 1.1 m SAFE RTF

Dostupnosť:
Nie je na sklade

Cena v e-shope s DPH: 228,59 €
Cena na predajni: 235,25 €
+
Výrobca: Hobbyzone
Kód tovaru: HBZ3800

Popis produktu

Hľadáte ideálny model pre výučbu lietania? RC model lietadla AeroScout S je presne pre vás. Koncepcia hornoplošníka s tlačnou vrtuľou, pevným podvozkom s veľkými kolesami a elektronická stabilizácia s ochranou letovej obálky SAFE maximálne zníži riziko poškodenia modelu pri vašich prvých letových pokusoch.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou dobrého cvičného modelu je jeho odolnosť proti poškodeniu. Vrtuľa schovaná za krídlom zaisťuje perfektnú ochranu pohonnej jednotky a vrtule. Model AeroScout S je vyrobený z veľmi odolnej hmoty EPO, ktorá je naviac dodatočne vystužená, a preto veľmi dobre odoláva aj nešetrným pristátiam začiatočníkov. Veľké kolesá s riaditeľnou prednou nohou uľahčujú štart a pristátie na rôznych plochách, a to vrátane trávy vo veľkých parkoch, na ihrisku alebo na lúke.

A čo až sa naučíte lietať? Zábava nekončí - model dokáže viac než by ste mysleli. Výkonný striedavý motor bohato stačí na to, aby ste s modelom začali vykonávať vaše prvé akrobatické kúsky, ako sú premety, výkruty alebo lety na chrbte. Ľahká konštrukcia a nízke plošné zaťaženie krídla navyše poskytujú veľmi širokú letovú obálku a neuveriteľnú ovládateľnosť, ktorú ocenia aj skúsení piloti.

Pýtate sa, ako bolo dosiahnuté tak širokého rozsahu letových možností? Okrem správnej koncepcie modelu AeroScout S je zásadným prvkom elektronická ochrana letovej obálky SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope), ktorá pomáha predchádzať strate orientácie a pádom. Režimy pre začiatočníkov, stredne pokročilých a skúsených umožňujú zvoliť úroveň stability a kontroly, ktorú potrebujete. Naviac sa môžete okamžite vrátiť do vodorovného letu pomocou Panic Recovery - stlačením tlačidla v ľubovoľnom letovom režime. To všetko vďaka osvedčenému prijímaču Spektrum AR636.

Vlastnosti modelu AeroScout S RTF:

 • technológia SAFE pomáha pri lietaní a uľahčuje výučbu;
 • k dispozícii sú letové režimy Začiatočník, Stredne pokročilý a Skúsený;
 • Panic Recovery - jednoduchým stlačením tlačidla uvediete model do vodorovného letu;
 • vysielač Spektrum DXE s technológiou DSMX® 2,4GHz pre spoľahlivé riadenie bez rušenia
 • Smart LiPo batéria Spektrum 3S 11,1V 2200mAh
 • Smart nabíjač S120 USB-C pre jednoduchšie a bezpečnejšie nabíjanie
 • výkonný striedavý motor pre vynikajúci výkon a dlhú dobu letu;
 • tlačná vrtuľa pre vyššiu bezpečnosť a lepšiu ochranu pohonnej jednotky;
 • veľké pneumatiky a riaditeľné predné koleso pre jednoduché vzlety a pristátia;
 • model vie zalietať aj akrobatické prvky;
 • ľahká, ale extrémne odolná konštrukcia EPO.

AeroScout S má integrovanú inteligentnú technológiu SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope), ktorá maximálne zvyšuje bezpečnosť letu a zaisťuje stabilný let. Zároveň ale zachováva plnú riaditeľnosť modelu, takže pilot má pocit maximálneho bezpečia. Najnovšia technológia pre bezpečnú výučbu lietanie zaisťuje nielen pokojný, stabilný let (AS3X), ale disponuje aj funkciou pre automatické uvedenie modelu do vodorovného letu. Ak sa začiatočník dostane do nestabilnej polohy, stačí stlačiť tlačidlo, a model sám prejde do vodorovnej polohy. Po pustení tlačidla dôjde ihneď k obnoveniu manuálneho riadenia.

K riadeniu je možné zvoliť jeden z troch letových režimov:

 • Začiatočník: Režim obmedzí náklon výškovkou a krídelkami - hore, dole a vpravo, vľavo, pri pustení pák do neutrálu sa model zrovná vo vodorovnej polohe, túto funkciu možno využiť aj pri štarte a pristátí. Štart je jednoduchý, stačí dať plný plyn a nechať model vzlietnuť z vhodného povrchu. Pri pristátí stačí model zrovnať do správneho smeru a potom stiahnuť plyn.
 • Pokročilý: Umožňuje väčší náklon pri riadení, je daná väčšia voľnosť pri riadení modelu a preto možno vykonávať rýchlejšie zákruty s menším polomerom.
 • Expert: Tento režim je úplne bez obmedzení letových polôh. Aj tu je možné použiť tlačidlo záchrany (Panic Recovery).

Funkcia SAFE je integrovaná v prijímači a možno ju vypnúť len prepínačom na 5. kanáli. Pre tlačidlo záchrany je potrebná funkcia 6. kanálu.

Odolná konštrukcia

Koncepcia modelu s tlačným usporiadaním motora výborne chráni vrtuľu pred poškodením pri nešetrnom pristátí. Hmota EPO odoláva extrémnemu zaťaženiu pri výcviku a znesie aj také nárazy, ktoré u modelov drevenej konštrukcie znamenajú silnú deštrukciu. Pokiaľ dôjde k zlomeniu hmoty, výborne sa lepí dvojzložkovým epoxidovým lepidlom.

Jednoduchá a rýchla montáž

AeroScout S 1.1m je dodávaný v krabici, kde sú uložené jednotlivé časti modelu. Všetky prvky sú kompletne pripravené k finálnej montáži. Elektronika je spolu s pohonnou jednotkou už nainštalovaná, takže stačí použiť niekoľko skrutiek, a za chvíľu máte na stole hotový model.

Pevný podvozok s balónovými kolesami

Široký trojkolesový podvozok s veľkými pneumatikami a riaditeľným predným kolesom vás bude baviť. Vzlety a pristátia budú oveľa jednoduchšie. Model tak môžete prevádzkovať aj na menej kvalitných plochách.

Obsah balenia

Balenie obsahuje zostavený RC model lietadla AeroScout S s nainštalovanou pohonnou jednotkou a všetku elektronikou. V balení ďalej nájdete vysielač Spektrum DXE, pohonný LiPo akumulátor LiPo 3S 2200mAh, USB nabíjač Spektrum S120 USB-C Smart a štyri alkalické články typu AA pre napájanie vysielača. Nechýba návod na použitie v českom jazyku.

Nutné dokúpiť:

Nič, všetko potrebné je súčasťou balenia!

Technické informácie

Druh stavebnice RTR
Konštrukcia EPO
Náročnosť pilotáže Začiatočník
Typ Cvičný
Rozpätie 1095 mm
Dĺžka 867 mm
Letová hmotnosť 790–840 g
Motor Striedavý 2306-2250
Regulátor 30A
Vysielač Spektrum DXe DSMA
Prijímač Spektrum AR636 AS3X Sport
Nabíjač S120 USB-C SMART, 1× 20 W
Pohonný akumulátor LiPo 3S 2200mAh Smart

K stiahnutiu

Videá

Otázka k produktu: Hobbyzone AeroScout 1.1 m SAFE RTF

Kód tovaru: HBZ3800

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2019. Všetky práva vyhradené.