STARLET 2400mm

Náhľad produktu - STARLET 2400mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 603,49 €
Cena na predajni: 635,25 €
+
Výrobca: GRAUPNER Modellbau
Kód tovaru: 9588

Popis produktu

ARF polomaketa amerického amatérskeho športového lietadla s rozpätím 2 400 mm určená pre pohon benzínovým motorom 30-40 ccm alebo elektromotorom triedy AXI 5325. Klasická celobalzová konštrukcia s poťahom nažehľovacou fóliou. Ovládané sú krídelká, výškovka, smerovka a otáčky motora.

Skutočný Starlet SA 500 vznikol ako amatérsky stavané lietadlo v roku 1980. Usporiadanie krídel typu parasol spoločne s použitým profilom CLARK Y prepožičali lietadlu výborné letové vlastnosti a ovládateľnosť. Konštrukcia je u skutočného lietadla zmiešaná. Trup je zvarený z oceľových trubiek, krídlo má smrekové nosníky a preglejkové rebrá. K pohonu môže slúžiť široká škála motorov od 85-125 HP, ale najčastejšie je používaný štvorvalcový Lycoming s výkonom 108 HP. Starlet bol stavaný podľa plánov a zo stavebníc dodávaných výrobcom.

Polomaketa Starlet 2 400 mm od firmy Graupner je dodávaná ako stavebnica určená pre pohon spaľovacím motorom alebo elektromotorom. Model si zachováva vlastnosti predlohy, takže sa jedná o stabilný model s výbornými letovými vlastnosťami. Tým je veľmi vhodný ako prvý obrí model. Rovnako tak vyhovie ako prvý motorový model riadený krídelkami. S obomi variantmi pohonu model zvláda prvky základnej akrobacie.

Trup, krídla i chvostové plochy sú klasickej drevenéj konštrukcie z laserom vyrezávaných balzových a preglejkových dielov potiahnutých nažehľovacou fóliou. Kryt motora je lisovaný z materiálu GFK a je už nalakovaný. Krídla sú delené rovnako, ako odnímacie polovice výškového kormidla, čo uľahčuje uskladnenie a prepravu modelu.

Balenie obsahuje

Súčasťou je ARF stavebnica modelu, kompletný podvozok vrátane kolies aj ich krytov, všetka bižutéria potrebná na pripojenie kormidiel, ochranné obaly na krídla VChP a ZChP, sada pre montáž elektromotora.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 2400
Dĺžka [mm] 1540
Hmotnosť [g] 6500
Plocha krídla [dm2] 76
Ovládané funkcie S,V,K,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Otázka k produktu: STARLET 2400mm

Kód tovaru: 9588

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.