A1D Skyraider (Baby WB) ARF 750mm

Náhľad produktu - A1D Skyraider (Baby WB) ARF 750mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 97,05 €
Cena na predajni: 102,16 €
+
Výrobca: Pelikán
Kód tovaru: 4ST19054-A

Popis produktu

Douglas Skyraider vznikol na samom sklonku II. svetovej vojny ako výsledok súťaže na viacúčelové palubné bombardovacie a torpédové lietadlo, ktoré malo na oveľa vyššej úrovni nahradiť existujúce strmhlavé Dauntless a Helldivery a torpédové Avengery. A náhrada to bola po všetkých stránkach vydarená - bez nákladu mal Skyraider rýchlosť i obratnosť blížiacu sa stíhačkám; pritom bol schopný niesť neuveriteľne obrovský náklad bômb a rakiet. Existovala špeciálna protiponorková verzia, verzia s veľkými radarmi včasnej výstrahy, dokonca aj dopravné prevedenie umožňujúce na palubu lietadlových lodí prepraviť až 14 pasažierov ... Na palubách lietadlových lodí US Navy i z pozemných základní námornej pechoty Skyraidery slúžili "do roztrhania tela" počas kórejskej i vietnamskej vojny - vlastne až do príchodu bojových verzií prúdových Corsairov II a viacúčelových Intruderov v priebehu 60. rokov za ne nemala US Navy náhradu.

Skyraider, rovnako ako ostatné modely z radu Baby Warbirds, je úhľadný malý model z takmer nezničiteľného extrudovaného polypropylénu (EPP) vhodný pre rekreačné vybláznenie. Ako výborný následný model ho ocení každý, kto už zvládol pilotáž lietadla s ovládanými krídelkami, a túži vyslať do vzduchu "naozajstnú stíhačku". "Baby warbirdy" sú ideálne modely "na zadné sedadlo auta", ľahko prepravovateľné, nevyžadujúci drahé akumulátory alebo super RC súpravu - a dá sa s nimi bezpečne lietať na obmedzenom priestore; dokonca ani nemusíte mať k dispozícii asfaltovú vzletovú a pristávaciu dráhu. Vďaka tomu, že majú ovládanú aj smerovku (čo v tejto kategórii nie je úplne bežné), budete si môcť vychutnať lietanie a všetky akrobatické obraty práve tak, ako ich poznáte od "dospelých" warbirdov.

Celý model je zostavený z dielov z EPP lisovaných do negatívnej formy. V ARF stavebnici dostávate model skoro hotový s nastriekanou kamuflážou a s osadeným motorom, 20 A regulátorom a štyrmi 9 g servami. Podľa názorného obrázkového návodu je stavba veľmi jednoduchá a spoľahlivo ju zvládne aj menej skúsený "stavač". Stačí len nalepiť vodorovnú chvostovú plochu, vlepiť krídlo, nalepiť niekoľko maketových detailov, nasadiť podvozok, namontovať vrtuľu, upevniť a zapojiť prijímač a vložiť pohonný akumulátor. Podvozok je ľahko odnímateľný, takže môžete model behom okamihu upraviť pre vzlet z ruky a pristávaní na brucho do trávy alebo naopak pre vzlet a pristátie z asfaltovej dráhy. Ovládaná sú krídelká (dvoma servami s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami), smerovka, výškovka a otáčky motora.

Pre ovládanie modelu budete potrebovať aspon štvorkanálovú RC súpravu s malým prijímačom - spoľahlivo stačí napríklad CADET 4, ktorý možno už máte "ohmataný" z množstva letov s Alphou 1500, Betou 1400, Cessnou 480 ... V tom prípade sa servá krídeliek zapoja pomocou Y-kábla do jedného kanála. Pre pohon poslúži dvojčlánkový pohonný Li-Poly akumulátor cca 1000-1100 mAh (napr. RAY alebo ešte lepšie FOXY 1100 mAh 7,4 V).

Stavebnica obsahuje:

nastriekané výlisky trupu, krídla a chvostových plôch s nainštalovaným motorom, regulátorom a servami, podvozok s kolesami, trojlistou vrtuľou, maketové detaily a obrázkový návod.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 750
Dĺžka [mm] 600
Hmotnosť [g] 400
Ovládané funkcie S,V,K(2),M
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P2,P3

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  Stíhačka
Motor *CD2820-1550
Regulátor *Striedavý 20A
Akumulátor RAY 1100 mAh 7,4 V
Vrtuľa *7x6" trojlistá
Servá *4x 9 g
RC súprava min. 4 kanály
*) Súčasť stavebnice

Otázka k produktu: A1D Skyraider (Baby WB) ARF 750mm

Kód tovaru: 4ST19054-A

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.