V dôsledku vládneho nariadenia sú od pondelka 28. 12. všetky prevádzkarne PM v ČR uzavreté. Internetový predaj funguje v bežnom režime. Osobný odber tovaru objednaného prostredníctvom e-shopu je možný v Zlatníckej ulici v Prahe, a to cez výdajné okienko.

Nieuport 11 610mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - Nieuport 11 610mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

Zlatnická - eshop 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 55,51 €
Cena na predajni: 58,43 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0203

Popis produktu

Mrštný a veľmi obratný jedenapolplošník Nieuport 11, zvaný "Bébé" (Dieťatko) bol francúzskou odpoveďou na zavedenie nemeckých stíhacích jednoplošníkov Fokker E.III vyzbrojených synchronizovaným guľometom strieľajúcim okruhom vrtule. Pretože Britom ani Francúzom sa dlho nedarilo spoľahlivo fungujúci synchronizátor vyvinúť, nosili ich stíhačky guľomet na závese na baldachýne horného krídla. Toto núdzové riešenie malo veľa nevýhod - hlavne pri výmene zásobníka - ale zase umožnilo útočiť na najzraniteľnejšie miesto nepriateľských prieskumných a bombardovacích lietadiel zozadu a zospodu. Tiež so zápalným a trhavým strelivom boli tieto guľomety smrteľným nepriateľom nemeckých pozorovacích balónov a vzducholodí plnených vysoko horľavým vodíkom.

Stavebnica predstavuje Nieuport 11 vo farbách Eskadrille Lafayette, jednotky amerických dobrovoľníkov slúžiacich v francúzskom letectve ešte pred vstupom USA do vojny.

Stavebnica voľne lietajúcej makety stíhacieho jedenapolplošníka z I. svetovej vojny určená pre pohon gumovým zväzkom, návod a plán umožňujú model postaviť aj ako voľne lietajúce s pohonom spaľovacím motorom 0,33 ccm alebo ako detailne prepracovaný statický model v muzeálnej kvalite.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku.

Nieuport 11 je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora, maketa motora, guľomet ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), plastové kolesá , oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 610
Dĺžka [mm] 483
Plocha krídla [dm2] 9,5
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Nieuport 11 610mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SH0203

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.