Odoslať stránku na e-mail:
SKY RC Infra teplomer

SKY RC Infra teplomer

Náhľad produktu - SKY RC Infra teplomer

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 36,90 €
Cena na predajni: 38,82 €
+
Výrobca: SKY RC
Kód tovaru: 3SK5016

Popis produktu

Infračervený teplomer SKY RC je nekontaktný teplomer špeciálne skonštruovaný pre meranie teploty modelárskych spaľovacích motorov, elektromotorov, regulátorov otáčok, akumulátorov, nabíjačov atď. Od -40°C do 380°C. Pri meraní teplomer jednoducho namierite na povrch predmetu v mieste, ktorého teplotu chcete poznať, a stlačíte tlačidlo pre odpočítanie teploty na veľkom podsvietenom LCD displeji!

Infračervené čidlo je uložené v hliníkovom nástavci s vyleštenou parabolou umožňujúcom presne namieriť na cieľový bod a zároveň snímač bezpečne priblížiť na dobu dostatočnú pre spoľahlivé meranie aj k predmetom s vysokou teplotou, bez toho aby ste sa museli obávať roztavenia plastovej skrinky.

Teplotu môžete merať štyrmi spôsobmi:

  • Rýchle jednorázové meranie - prístroj po stlačení tlačidla zmeria raz teplotu a zobrazí ju na displeji.
  • Kontinuálne meranie - prístroj opakovane meria a zobrazuje teplotu po dobu, kým držíte stlačené tlačidlo.
  • Kontinuálne meranie so zobrazením maximálnej teploty - prístroj opakovane meria teplotu po dobu, kým držíte stlačené tlačidlo. Zobrazovaná je najvyššia nameraná teplota.
  • Kontinuálne meranie so zobrazením minimálnej teploty - prístroj opakovane meria teplotu po dobu, kým držíte stlačené tlačidlo. Zobrazovaná je najnižšia nameraná teplota.

Teplomer má nastaviteľnú emisivitu umožňujúcu presne merať teplotu predmetov z rôznych materiálov a s rôznou farbou. Emisivita materiálu (označovaná gréckym písmenom epsilon ε) udáva schopnosť povrchu vyžarovať energiu. Je to pomer medzi energiou vyžiarenou daným materiálom a absolútne čiernym telesom s tou istou teplotou. Rôzne typy materiálov majú rôzne hodnoty emisivity (emisivita oi. závisí na farbe povrchu, frekvencie žiarenia a mnohých ďalších faktoroch)

Pozn. 1: Pokiaľ vám ide len o relatívne porovnávanie teplôt (skúmate, či teplota cieľového objektu stúpa alebo klesá), nehrá presná hodnota nastavenej emisivity rolu. Tá je naopak kriticky dôležitá, ak potrebujete porovnať teplotu predmetov z rovnakého materiálu, ale v inej farbe (napr. biely versus čierny). Ak vám záleží na presnom porovnaní, je vhodné vopred infrateplomerom zmerať teplotu takých predmetov za situácie, keď spoľahlivo viete, že sa ich skutočná teplota zhoduje. Pomer nameraných teplôt vám potom poslúži ako prepočítavací faktor pri ďalších meraniach. Ak máte možnosť zmerať teplotu cieľového predmetu presným kontaktným teplomerom, môžete pomer medzi teplotou nameranou infrateplomerom (pri nastavenej emisivite 1,00) a teplotou nameranou kontaktným teplomerom použiť ako experimentálne zistenú hodnotu emisivity pre daný predmet.

Pozn. 2: Emisivita eloxovaného hliníka (typického materiálu hláv valcov motorov) silne závisí na jeho farbe: základný striebristý elox má hodnotu emisivity relatívne nízku (<0,80), čím tmavšia je farba eloxu, tým je emisivita väčšia. Emisivita pre čierny elox bude cca 0,95.

Pre napájanie teplomeru budete potrebovať dve AAA (mikrotužkové) batérie (nie sú dodávané s teplomerom). Teplomer sa automaticky vypne do pohotovostného stavu s nepatrným odberom po 1 minúte nečinnosti.

Balenie obsahuje: infračervený teplomer, návod.

Technické informácie

Napájanie 2x AAA mikrotužková batéria
Prevádzkový odber <40 mA pri 2,0 V
Prevádzkový rozsah teplôt 0 ~ +40°C
Proudový odber vo vypnutom stave <25 µA pri 3 V
Presnosť merania -40°C ~ 0°C: ±1°C / 0°C ~ +60°C: ±0,5°C / +60°C ~ +120°C: ±1°C / +120°C ~ +180°C: ±2°C / +180°C ~ +240°C: ±3°C / +240°C ~ +360°C: ±4°C
Rozsah nastavení emisivity 0,01 ~ 1,00
Rozmery 121x40x39,6 mm
Hmotnosť 75 g

Otázka k produktu: SKY RC Infra teplomer

Kód tovaru: 3SK5016

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.