SIG 1909 Antoinette OldTimer 1270 mm (stavebnica)

Náhľad produktu - SIG 1909 Antoinette OldTimer 1270 mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 100,22 €
Cena na predajni: 105,49 €
+
Výrobca: SIG
Kód tovaru: 3DK1513

Popis produktu

Vráťte sa do éry "báječných mužov na lietajúcich strojoch"! Stavebnica halového modelu v rozsype firmy SIG ponúka úhľadný zväzoček nosníkov, laserom vyrezávané diely, materiál pre drôtové výstuhy a tiahla, arch Litespanu pre poťah, kolesá, drobné príslušenstvo, kvalitný výkres a podrobný obrázkový návod.

Doporučený pohon a RC vybavenie:

Pre pohon môže poslúžiť jednosmerný motor s prevodom (napr. pohonná jednotka GWS s prevodom 7:1) napájaný 350-600 mAh NiMH článkami, ale to pravé potešenie z nekonečne dlhých letov prinesie použitie striedavého elektromotora napájaného z dvojčlánkovej Li-Poly akumulátorovej sady. S doporučeným motorom AXI 2204/54 model hladko vzlieta z trávnatého letiska (z trávnika zastrihnutého aspoň ako futbalový) alebo po metrovom rozjazde z karimatky položenej na urastenejšej pažiti. Na pol plynu vydrží plúžiť sa vzduchom s neprekonateľným pôvabom 40 minút aj viac. Model lieta skvele v každej trochu väčšej hale, kde dokonale využijete jeho schopnosť točiť zákruty "na opätku", rovnako ako pod šírou oblohou za ranného pokoja alebo bezveterných vlahých letných podvečerov.

Stavebnica obsahuje: zväzoček balzových nosníkov, laserom vyrezávané diely balsové a preglejkové diely, elastický materiál pre drôtové výstuhy a nylonový vlasec pre tiahla, arch Litespanu pre poťah, kolesá, diely pre maketu motora, drobné príslušenstvo, kvalitný stavebné výkres a podrobný návod s obrázkami.

Tip pre stavbu:
Diely poťahu vyrežte s 25 mm presahom podľa schémy v návode a prežehlite poťahovacou žehličkou pri 90-100ºC, čím sa obmedzí prirodzená, ale pre naše použitie príliš veľká zmrštiteľnosť. Pre vlastné poťahovanie použite trimovací žehličku s plochým telieskom. Poťah týmto spôsobom dobre vypnete, bez toho aby sa kostra zrútila. Litespan dodávaný v stavebnici sa prižehľuje na kostru vopred natretou lepidlom Balsaloc, Ecofix pod.

Materiál na stavbu maketových chladičov súčasťou stavebnice nie je. Veľmi sa nám osvedčila balzová guľatina 2 mm (budete potrebovať 6 metrov) natretá "kitárskou" farbou Revel, odtieň Meď (Copper). Rovnaká farba je vhodná aj na makety valcov motora a na nádrž.

Pre maketu motora v stavebnici nájdete len výlisky hornej časti kľukovej skrine a valcov. Materiál na káble, sviečky a výfukové potrubie opäť nie je súčasťou stavebnice. Na našom modeli, ktorý ste mohli vidieť na veľtrhu Model Hobby 2006, sme pre imitáciu káblov použili čiernu izoláciu stiahnutú z tenkých káblikov. Sviečky sú znázornené kúskami bielej vnútornej trubice bowdenu M2, do konca "sviečky" sa zalepí kúsok oceľového 1 mm drôtu a na neho sa nasunie "kábel" z izolácie. Na základňu "sviečky" sa nasadí úzky čierny krúžok odrezaný z izolácie kábla väčšieho priemeru - a vzhľad "sviečky" je veľmi realistický. Výfukové potrubie je naohýbané a zlepené z vonkajšej plastovej bovdenovej trubice M2, ktorá sa tvaruje ľahšie, než tenkostenné hliníkové trubičky (ohýbajte na trikrát v menšom uhle v bodoch posunutých voči sebe o cca 1 mm za studena alebo veľmi opatrne naraz za tepla). Motor môžete opatrne a s citom zašpiníť väčším suchým štetcom s celkom nepatrným množstvom hnedej alebo sivohnedej farby, ktorá bude predstavovať šmuhy od oleja. Ako vedia všetci "kitári", patinu je dobré nepreháňať, napokon motor našej "Táničky" je pre vystavovanie na veľtrhu vzorne "vypulírovaný".

Maketa nádrže je zlepená z odrezkov balzy zo stavebnice, telo sa navinie z navlhčenej 0,8 mm balzy na guľatinu vhodného priemeru s presahom. Po vyschnutí sa žiletkou balza cez presah prereže a zlepí sekundovým lepidlom - dosiahne sa tak dokonalé lícovanie "švu". Upevňovacie "kožené" strmene sú z pásky kancelárskeho papiera natretého hnedou farbou.

Pneumatiky zhotovené z chirurgickej hadičky dodávanej v stavebnici sa vopred zafarbia pomocou farby na textil presne rovnakým spôsobom, ako bavlnené tričko. Výsledný efekt je vynikajúci - ak by ste sa pokúšali hadičku farbiť bežnými farbami, hrozí stvrdnutie gumy alebo odlupovanie farby.

Pre náter drevených dielov použite akrylové farby (AGAMA, TAMIYA), pre drobné detaily sú vhodnejšie syntetické farby (AGAMA, HUMBROL, REVEL a pod.).

Zástavbu motora AXI 2204/54, ktorý je možné pod maketu motora veľmi elegantne ukryť, ukazujú názorné fotografie. Originálna motorova prepážka vyžaduje len nepatrnú úpravu alebo môžete zhotoviť novú presne na mieru z 2 mm brezovej preglejky.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1270
Dĺžka [mm] 1194
Hmotnosť [g] 213 - 227
Plocha krídla [dm2] 32.9
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2,S3
Náročnosť pilotáže P2

 

Motor Regulátor Akumulátor Vrtuľa Servá RC súprava
AXI 2204/54 RAY R-12B RAY 1600 7,4V APC 9x4,7''SF
*APC 8x3,8''SF
2x HS-55 min. 3 kanály

*) pre super ekonomickú prevádzku a dlhé lety

Otázka k produktu: SIG 1909 Antoinette OldTimer 1270 mm (stavebnica)

Kód tovaru: 3DK1513

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.