SIG 1910 Deperdussin OldTimer 1257mm (stavebnica)

Náhľad produktu - SIG 1910 Deperdussin OldTimer 1257mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 100,22 €
Cena na predajni: 105,49 €
+
Výrobca: SIG
Kód tovaru: 3DK1512

Popis produktu

Najrýchlejšie lietadlo sveta ako slow-flyer? Vyzerá to ako nezmysel, ale Deperdussin v roku 1910 naozaj lámal rekordy a porážal konkurenčné stroje legendárnych značiek Wright, Curtiss, Farman, Voisin, Bleriot ako na bežiacom páse. Ostatne pre stíhačky vyrábané firmou SPAD (Societe Pour Aeroplanes Deperdussin) počas prvej svetovej vojny boli vysoké výkony charakteristické a stroje tejto značky po roku 1918 tvorili aj základ letectva novovzniknutej Československej republiky.

SIG prináša Deperdussin v rade halových Oldtimer Pioneers of Flight ako klasickú stavebnicu v rozsype s laserom vyrezávanými dielmi. Model veľmi ľahkej konštrukcie s krídlom s profilom zakrivenej dosky s jednostranným poťahom verne reprodukuje "les" výpletov a výstuh charakteristický pre rannú éru aviatiky. Ovládaná je smerovka a výškovka prostredníctvom lankových náhonov a otáčky motora.
 
Pre pohon môže poslúžiť jednosmerný motor s prevodom (napr. pohonná jednotka GWS s prevodom 7:1) napájaný 350-600 mAh NiMH článkami, ale to pravé potešenie z nekonečne dlhých letov prinesie použitie striedavého elektromotora napájaného z dvojčlánkovej Li-Poly akumulátorovej sady. S doporučeným motorom AXI 2204/54 model hladko vzlieta z trávnatého letiska (z trávnika zastrihnutého aspoň ako futbalový) alebo po metrovom rozjazde z karimatky položenej na urastenejších trávnikoch. Na pol plynu vydrží "plúžit" sa vzduchom s neprekonateľným pôvabom 40 minút aj viac. Model lieta skvele v každej trochu väčšej hale, kde dokonale využijete jeho schopnosť točiť zákruty "na opätku", rovnako ako pod šírou oblohou za ranného pokoja alebo bezveterných vlahých letných podvečerov.
 
Stavebnica obsahuje: zväzoček bazových nosníkov, laserom vyrezávané diely balsové a preglejkové diely, elastický materiál pre drôtové výstuhy a nylonový vlasec pre tiahla, arch Litespanu pre poťah, kolesá, maketu hviezdicového motora, drobné príslušenstvo, kvalitné stavebné výkresy a podrobný obrázkový návod.
 
Tip pre stavbu:
 
diely poťahu vyrežte s 2,5 cm presahom podľa schémy v návode a prežehlite žehličkou pri 90-100ºC. Pre vlastné poťahovanie použite trimovaciu žehličku s plochým telieskom. Poťah týmto spôsobom dobre vypnete, bez toho aby sa kostra zrútila. Pneumatiky zhotovené z chirurgickej gumovej hadičky sa vopred zafarbia pomocou farby na textil rovnakým postupom, ako keby ste farbili tričko. Pre náter drevených dielov použite "kitárske" akrylové farby (AGAMA, Tamyia), pre drobné (najmä plastové) detaily sú vhodnejšie syntetické farby (AGAMA, HUMBROL a pod).

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1257
Dĺžka [mm] 1105
Hmotnosť [g] 199 - 227
Plocha krídla [dm2] 31
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

 

Motor Regulátor Akumulátor Vrtuľa Servá RC súprava
AXI 2204/54 RAY R-12B RAY 1600 7,4V APC 9x4,7''SF
*APC 8x3,8''SF
2x HS-55 alebo GO-09 min. 3 kanály

*) pre super ekonomickú prevádzku a dlhé lety

Otázka k produktu: SIG 1910 Deperdussin OldTimer 1257mm (stavebnica)

Kód tovaru: 3DK1512

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.