FOXY G2 R-30B striedavý regulátor 30A

Náhľad produktu - FOXY G2 R-30B striedavý regulátor 30A

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 26,04 €
Cena na predajni: 27,41 €
+
Výrobca: FOXY
Kód tovaru: 1RC31015
novinka

Popis produktu

Programovateľný striedavý regulátor pre modely lietadiel a vrtuľníkov. Trvalý prúd: 30 A (špičkový: 45 A), napájanie: 2-4S LiPo článkov, spínaný BEC 5,1 V, 6,0 V/3 A, hmotnosť: 25 g, rozmery: 47×20×8 mm.

Nová generácia programovateľných mikroprocesorových regulátorov pre striedavé motory bez senzorov (brushless, sensorless) pre rekreačné a športové modely lietadiel s napájaním z akumulátorov LiPo/Li-Ion/LiFe. Oproti predchádzajúcej generácii regulátorov FOXY boli rozšírené možnosti programovania o rad nových funkcií a regulátory G2 využívajú pokročilú technológiu optimalizovaného riadenia významne zlepšujúce odozvu plynu a účinnosť riadenia výkonového stupňa.

Konštrukcia regulátora kladie zreteľ na vysokú dlhodobú zaťažiteľnosť a odolnosť, aká sa vyžaduje vo veľkých modeloch s väčším počtom serv. Regulátory sú vybavené výkonným spínaným stabilizátorom napájania BEC s voliteľným výstupným napätím zaisťujúcim napájanie prijímača a serv (normálnych aj HV) z pohonného akumulátora. Pre jednoduché nastavovanie regulátora slúži špeciálna LED programovacia karta FOXY G2, ktorá je dodávaná zvlášť.

Popis a funkcie regulátora:

 • regulátor vybavený vysokovýkonným 32-bitovým mikroprocesorom ARM M4 s taktovacou frekvenciou až 72 MHz; je kompatibilný s väčšinou striedavých motorov,
 • vhodný pre valné väčšinu leteckých striedavých motorov s napájaním z akumulátorov 2-4S LiPo/Li-Ion/LiFe,
 • zvláštny stabilizátor napájania pre mikroprocesor pre veľkú odolnosť proti rušeniu a obmedzenie rizika straty kontroly,
 • technológia optimalizovaného riadenia významne zlepšuje odozvu plynu a účinnosť riadenia výkonového stupňa, znižuje teplotu regulátora,
 • výkonný spínaný stabilizátor napájania BEC výstupným napätím s nastaviteľným na 5,2; 6,0 alebo 7,4 V a zaťažiteľnosťou 8 A trvalo a 20 A špičkovo,
 • BEC je oddelený od ostatných obvodov regulátora, môže si zachovať správnu funkciu aj pri spálení výkonovej dosky s MOSFET tranzistormi regulátora,
 • režimy rozbehu normal/mäkký/veľmi mäkký sú vhodné pre normálne vrtuľové lietadlá aj modely s dúchadlom.
 • jednoduché programovanie a nastavovanie s pomocou vysielača alebo LED programovacej karty FOXY G2.
 • zvláštny programovací kábel pre pripojenie regulátora k LED programovacej karte užívateľovi umožňuje regulátor programovať kedykoľvek a kdekoľvek (podrobnosti viď návod na obsluhu LED programovacej karty FOXY G2).
 • režimy brzdy Normal/Proporcionálne/Reverzácia (najmä režim reverzácie) môžu účinne skrátiť dojazd po pristátí.
 • rad ochranných funkcií - ochrana pri štarte, tepelná ochrana regulátora, tepelná ochrana kondenzátorov, ochrana proti preťaženiu, nadprúdová ochrana, ochrana pri nenormálnom napájacom napätí a ochrana pri strate riadiaceho signálu účinne predlžuje životnosť regulátora.
 • kalibrácia rozsahu plynu pre dokonalé prispôsobenie riadiacemu signálu z vašej RC súpravy.

Programovateľné funkcie regulátora:

 • Typ brzdy: Brzda vypnutá, normálna brzda (s intenzitou brzdenia nastaviteľnou v 7 úrovniach), proporcionálna brzda (ovláda sa ovládačom plynu: 0-20% výchylky ovládača plynu zodpovedá 100-0% brzdy, 20-100% výchylky ovládača zodpovedá 0-100 % plynu), reverzácia (umožňuje zapnúť reverzáciu chodu motora pomocou ďalšieho kanálu s prepínačom).
 • Sila brzdy: Intenzita brzdenia je nastaviteľná od úrovne 1 po úroveň 7 pre režim Normálna brzda.
 • Spôsob odpojenie motora: Mäkké vypnutie - regulátor postupne zníži výkon na 50% plného výkonu počas 3 sekúnd po aktivácii napäťovej ochrany. Tvrdé vypnutie - motor je okamžite vypnutý.
 • Počet článkov LiPo: Odporúčame nastavovať ručne pre 100% spoľahlivú funkciu napäťovej ochrany. Regulátor automaticky vypočíta počet článkov pripojeného akumulátora podľa pravidla 3,7 V na článok, ak zvolíte automatickú detekciu.
 • Napäťová ochrana: Hranica, napäťovej ochrany je nastaviteľná v rozmedzí 2,8-3,8 V/článok, pričom ochranu je tiež možné úplne vypnúť.
 • Napätie BEC: Napätie BEC stabilizátora napájania je nastaviteľné na 5,1 V alebo 6,0 V.
 • Rozbeh: Normálny rozbeh (okamžitý rozbeh), mäkký rozbeh (s pomalým štartom pre motory s veľkými vrtuľami, prevodovkou alebo menšie dúchadla), veľmi mäkký rozbeh (s veľmi pomalým štartom pre motory s veľkými vrtuľami, prevodovkou alebo dúchadlá od 90 mm).
 • Časovanie: Nastaviteľné v rozmedzí 0-30°.
 • Zmysel otáčania: Po smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek.
 • DEO voľnobežka: Túto funkciu je možné zapnúť alebo vypnúť pre lepšiu lineárnosť alebo plynulejšiu odozvu plynu.

Ochranné funkcie regulátora:

 • Ochrana pri rozbehu: Regulátor počas rozbehu meria otáčky motora. Ak sa otáčky prestanú zvyšovať alebo ich nárast nie je stabilný, regulátor to vyhodnotí ako nesprávny rozbeh. Pokiaľ je v tento okamih plyn na menej ako 15%, regulátor sa automaticky pokúsi o nový reštart motora; ak je plyn na viac ako 15%, musíte ovládač plynu stiahnuť úplne dole pre nové reštartovanie motora.
 • Tepelná ochrana regulátora: Motor bude "zadrhávať", ak teplota regulátora prekročí 110° C, čím signalizuje, že bola aktivovaná tepelná ochrana. Ak v tej chvíli ovládač plynu stiahnete pod 60%, "zadrhávanie" zmizne a regulátor bude dodávať výkon zodpovedajúci polohe plynu. Ak plyn presuniete nad 60%, "zadrhávanie" sa znova objaví. Teplota regulátora pri zapínaní nesmie prekročiť 70°C, inak nie je možné spustiť motor.
 • Ochrana pri strate signálu plynu: Regulátor ihneď vypne motor, ak signál chýba po dobu 0,25 s, aby sa predišlo ešte väčším škodám a rizikám vyplývajúcim z rýchlo sa otáčajúceho rotora alebo vrtule. Akonáhle je prijatý normálny signál, regulátor obnoví normálnu funkciu.
 • Ochrana proti preťaženiu: Regulátor vypne motor alebo sa automaticky reštartuje, keď sa jeho zaťaženie náhle zvýši na veľmi vysokú hodnotu.
 • Nadprúdová ochrana: Regulátor ihneď vypne motor, ak špičkový prúdový odber prekročí maximálnu povolenú hodnotu; potom obnoví normálnu funkciu. Ak potom prúdový odber stále prekračuje maximálnu povolenú hodnotu, motor je vypnutý úplne.

Tip: Pri vôbec prvom zapnutí regulátora najprv vykonajte kalibráciu rozsahu plynu podľa návodu. Až potom je možné regulátor používať a nastavovať ďalšie parametre s pomocou vysielača alebo LED programovacej karty.

Technické informácie

Použitie Lietadlá, vrtuľníky
Typ Striedavý
Trvalý prúd [A] 30
Max. špičkový prúd [A] 45
LiXX článkov 2–4
BEC napätie [V] 5,1–6,0
BEC prúd [A] 3
Dĺžka [mm] 47
Šírka [mm] 20
Výška [mm] 8
Hmotnosť [g] 25
Regulácia Jednosmerná
Brzda Áno
Vstup pre senzory Nie
Programovateľný Áno

Otázka k produktu: FOXY G2 R-30B striedavý regulátor 30A

Kód tovaru: 1RC31015

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.