Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa, výdajné miesta DPD sú aktuálne z technických dôvodov mimo prevádzky.

CADET 4 PRO 2,4 GHz mode 2

Náhľad produktu - CADET 4 PRO 2,4 GHz mode 2

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 51,78 €
Cena na predajni: 54,51 €
+
Výrobca: Pelikán
Kód tovaru: 1RC0012

Popis produktu

CADET 4 PRO je nová, "z gruntu" modernizovaná verzia obľúbenej 2.4GHz FHSS RC súpravy, ktorá do sveta diaľkovo ovládaných modelov uviedla už tisíce nových priaznivcov. Rekonštrukcia vysielača vynútená potrebou vyhovieť novým a pripravovaným európskym normám zároveň dala možnosť doplniť rad užitočných funkcií, ako sú digitálne trimy a prepínač dvojitých výchyliek s možnosťou nastavenia výchyliek pre kanály 1 a 2 (zvyčajne krídelká a výškovka). Samozrejme nechýba možnosť prepínania zmyslu výchyliek pre všetky kanály a vypínateľný mix pre samokrídla alebo motýlikové chvostové plochy. CADET 4 PRO je určený pre rekreačných modelárov všetkých odborností - dobre vyhovie pre jednoduché modely lietadiel, áut i lodí a je dostatočne múdry dokonca aj pre samokrídla a modely s "véčkovým" chvostom. CADET 4 PRO je ideálny pre začiatočníkov, ktorí nechcú investovať "majland" do hobby, v ktorom sa ešte len rozkukávajú, pre výlety so skladacím modelom a malým batôžkom, na cesty na dovolenku ...

Štvorkanálová RC súprava 2.4GHz FHSS s krížovými ovládačmi v Móde 1. Vysielač s prepínateľnými zmyslami výchyliek serv, vypínateľnými mixami, prepínač dvojitých výchyliek (nastaviteľné pre kanály 1 a 2), 6-k prijímač s fail-safe. RC súprava pre RC sety Pelikan Daniel, rekreačné parkflyery, elektrolety, lode atď.

Vlastnosti:

  • Dva krížové ovládače s digitálnymi trimami v móde 2 (plyn vľavo)
  • Prepínač dvojitých výchyliek D/R (pre kanály 1 a 2)
  • Dva trimre "ATV-D/R" pre nastavenie veľkosti výchyliek v kanáloch 1 a 2 (prepínateľné prepínačom D/R)
  • Prepínanie zmyslu výchyliek pre všetky kanály (s pomocou trimov)
  • Vypínateľný mix samokrídla alebo motýlikové chvostové plochy (s pomocou trimov)
  • Nabíjací konektor pre vysielačové akumulátory (4,8 V)
  • Indikátor prevádzkových stavov s 2 LED
  • Tlačidlo pre párovanie a kontrolu dosahu
  • Zvuková signalizácia nízkeho napätia vysielačových akumulátorov (spustí sa pri cca <4,2 V)

Čo je u RC súpravy CADET 4 PRO nové?

Predovšetkým je to nový VF diel používajúci nový prenosový protokol V4, ktorý zaisťuje vyšší dosah RC súpravy (800 m na zemi) pri nižšom prúdovom odbere. Úplne nové sú digitálne trimy so zvukovou signalizáciou jednotlivých krokov, stredu (dvojité pípnutie) a koncových polôh (nepretržitý tón).

Krížové ovládače majú nové páky s hliníkovými hlavicami, ktorých dĺžku môžete nastaviť v rozmedzí cca 25-35 mm. To je neoceniteľné pre dokonalé prispôsobenie vašim rukám; maximálnu dĺžku využijete predovšetkým pri prevádzkovaní vysielača v pulte (môžete použiť pult pre vysíalč Hitec Optic 6.)

Na vysielači už nenájdete skôr obvyklé mechanické prepínače zmyslu výchyliek serv a trojpolohový prepínač mixu pre motýlikové chvostové plochy a samokrídla (delty). Nemusíte sa ale báť, tieto funkcie na CADET 4 PRO samozrejme nechýbajú, ale "dostanete sa" k nim s pomocou digitálnych trimov. Je to jednoduché - páčku trimu kanála, v ktorom chcete zmeniť zmysel výchylky serva, jednoducho stlačíte a podržíte doprava (krídelká, smerovka) alebo hore (výškovka, plyn) a vysielač zapnete - to je všetko. Podobne sa vypínajú alebo zapínajú mixy pre samokrídla alebo motýlkový chvost - v tomto prípade súčasne stlačíte nahor trimy výškovky aj plynu a vysielač zapnete. Zapnutie mixu signalizuje zelená LED - ak svieti nepretržite, je mix vypnutý, ak bliká, je zapnutý.

Úplne novou funkciou sú dvojité výchylky, prepínateľné pomocou páčkového prepínača D/R vpravo (vysielač v Móde 1) alebo vľavo (vysielač v Móde 2) hore. Vďaka tomu môžete prepínať medzi plnou výchylkou a zmenšenou výchylkou, ktorú pre kanály 1 a 2 (krídelká a výškovka) možno nastaviť pomocou otočných trimrov ATV-D/R v rozmedzí cca 30-100%.

Pre napájanie si teraz vystačíte so štyrmi tužkovými alkalickými batériami alebo NiMH akumulátormi, ktoré vďaka nižšiemu odberu vysielača vydržia dlhšie. Pre uvedenie vysielača do prevádzky budete potrebovať 4 AA (tužkové) akumulátory, ktoré je možné nabíjať bez vybratia vysielača prostredníctvom vstavaného nabíjacieho konektora. Pre nabíjanie môžete použiť kompaktný sieťový nabíjač Hitec CG-S32 alebo iný vhodný nabíjač - zdroj konštantného prúdu s nabíjacím káblom Hitec # 6375.

Prijímač RX-602 V4 je menší a ľahší ako staršie verzie a umožňuje nastaviť núdzové výchylky fail-safe pre prípad silného rušenia alebo úplnej straty signálu z vysielača.

Zostava so šesťkanálovým prijímačom RX-602 V4 svojou hmotnosťou a dosahom (800 m na zemi) vyhovuje pre slow- a park-Flyer, bežné elektrolety a vetrone, lode, autá a inú "povrchovú" techniku.

POZOR: Vysielač CADET 4 PRO nie je kompatibilný s 2.4GHz prijímačmi s dvoma anténami (protokol V1 a V2) ani s prijímačmi s jednou anténou protokolu V3 skôr dodávanými v RC setoch PELIKAN DANIEL (Alpha 1500, Skylady III 2.4GHz, Cessna 480 2.4GHz, BETA 1400, Pioneer, ASW-17, FOX-1800, Gama 2100, Baby Warbirds atď.) alebo predávanými zvlášť. Rovnako tak nové prijímače RX-602 V4 (s jednoduchou anténou) nie sú kompatibilné so staršími prevedeniami vysielačov CADET (protokol V1, V2 a V3).

Párovanie RC súpravy CADET 4 PRO (Protokol V4):

1. Pre párovanie sa vysielač a prijímač nesmú nachádzať vo vzájomnej vzdialenosti väčšej ako 1 meter. Zapnite vysielač.
2. Stlačte a držte tlačidlo SET na prijímači a prijímač zapnite. Akonáhle červená LED na prijímači začne blikať, tlačidlo uvoľnite.
3. Do 10 sekúnd potom stlačte a držte tlačidlo BIND na vysielači, kým všetky LED na vysielači a prijímači nezačnú svietiť neprerušovaným svitom. Tlačidlo uvoľnite; vysielač je pripravený na prevádzku.

Súprava obsahuje:

Štvorkanálový vysielač CADET 4 PRO 2.4GHZ FHSS a šesťkanálový prijímač RX-602 V4 (jednoduchá anténa).

Technické informácie

Vysielač CADET 4 PRO
Počet kanálov 4
Systém 2.4GHz FHSS protokol V4
Napájanie 4,8 V (4x AA alkalické batérie alebo NiMH akumulátor)
Prijímač RX-602 V4
Počet kanálov 6
Systém 2.4GHz FHSS protokol V4
Fail-safe áno
Napájaanie 4,8-6,0 V
Rozmery 35x25,3x13 mm
Hmotnosť 8 g

Otázka k produktu: CADET 4 PRO 2,4 GHz mode 2

Kód tovaru: 1RC0012

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2022. Všetky práva vyhradené.