Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

7988 Nabíjací kábel pre RAY HARDCASE (Raytronic)

Náhľad produktu - 7988 Nabíjací kábel pre RAY HARDCASE (Raytronic)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 5,84 €
+
Výrobca: Pelikán
Kód tovaru: 1ME1242

Popis produktu

Nabíjací/servisný kábel so 4 mm pozlátenými banánikmi na strane nabíjača pre nabíjanie Li-poly akumulátorov RAY HARDCASE v nabíjačke RAYTRONIC.

Správny postup pri zapájaní:

Vzhľadom ku kombinovanému charakteru tohto nabíjacieho kábla je potrebné pri pripájaní k nabíjačke, balancéru a nabíjenému akumulátoru dodržať určitý postup.

  • 1. Zapojte červený a čierny nabíjací (silový) vodič so 4 mm konektormi do výstupu nabíjačky.
  • 2. Zapojte červený a čierny nabíjací (silový) vodič so 4 mm konektormi do akumulátora.
  • 3. Pripojte červený servisný káblik s 2 mm konektorom do akumulátora.
  • 4. Až nakoniec zapojte biely servisný konektor do balancéra/nabíjačky.

Týmto spôsobom obmedzíte na minimum nebezpečenstvo skratu akumulátora (ak by ste nabíjací kábel zapojili najskôr do akumulátora) a vyhnete sa možnosti, že nabíjač alebo balancér budú hlásiť chybový stav. (To by mohlo nastať v prípade, že by ste najprv pripojili silové vodiče a biely servisný konektor do nabíjača a balancer. Na výstupe (+) nabíjača je spravidla určité malé "mäkké" napätie slúžiace na rozpoznanie skratu na výstupe, ktoré by ste takto priviedli do balancéru na vývod zodpovedajúci (+) druhého článku, zatiaľ čo na "stredovom" vývode zodpovedajúcom (+) prvého článku by nebolo žiadne napätie. Balancer by potom protestoval proti pripojeniu akumulátora s článkami s nulovým resp. nesprávnym napätím, bez toho by v skutočnosti bol akýkoľvek akumulátor pripojený.)

Tip pre RAYTRONIC C12: S káblom # 7988 pôvodne určeným pre pripojenie do 6-kanálových balancérov RAYTRONIC sa môžete zaobísť bez akýchkoľvek adaptérov medzi 4-kanálovým balancérom nabíjača C12 a akumulátorom. Stačí jednoducho odrezať prebytočnú časť bieleho servisného konektora - nezámennosť polarity konektora zostáva aj potom zachovaná.

Otázka k produktu: 7988 Nabíjací kábel pre RAY HARDCASE (Raytronic)

Kód tovaru: 1ME1242

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.