Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

EasyStar II RTF (mód 1+3)

Náhľad produktu - EasyStar II RTF (mód 1+3)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 274,12 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: 1M40126

Popis produktu

MULTIPLEX predstavuje nový EasyStar II v RTS sete s novou šesťkanálovou RC súpravou SMART SX - model skoro úplne pripravený k letu, so všetkým potrebným pre prvé krôčiky v lietanie s RC modelmi! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylónu sa ľahko prístupným motorom, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo umožňujúci ľahko doplniť ovládanie krídielok, odnímateľná vodorovná chvostová plocha pre ľahkú prepravu, inteligentný - pre EasyStar II predprogramovaná - RC súprava s veľmi jednoduchou obsluhou ... proste paráda!

Rovnako ako jeho predchodca je EasyStar II spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov a ktorých prevedie od úvodného "osekávania" pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepraviteľný model pre dokonalé relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

EasyStar II je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie predku do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom vpredu viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, Himax C2830-1100) uloženým v pylóne za krídlom so sklopnou vrtuľou, osadeným prednastaveným programovateľným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímací s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká sú pripravené predlisované šachty a súčasťou stavebnice sú potrebné páky a tiahla. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek je otázka niekoľkých desiatok minút.

Na ovládanie modelu v RTR sete dostávate novú šesťkanálovú RC súpravu SMART SX s radom unikátnych funkcií a "vymožeností". Z hľadiska nastavovania nového modelu je najdôležitejšie to, že v modeli máte nainštalovaný prijímač RX-5 ID2, ktorý sa po zapnutí sám automaticky spáruje s vysielačom, ktorý rovnako automaticky prejde na pamäť č. 2 predprogramovanou pre Easy Star II. Vďaka tomu vy už nemusíte vôbec nič nastavovať, iba skontrolujete, či sú po zostavení modelu k letu kormidla v neutráli. Zmysly výchyliek serv a všetko ostatné už má vysielač v pamäti!

Ak sa rozhodnete doplniť ovládanie krídeliek (vyžaduje namontovanie dvoch serv HS-55, nie sú súčasťou ARF setu), nie je to problém, vysielač SMART SX má na tento účel pripravené dva kanály pre ich pripojenie.

Pre napájanie EasyStar II RTR v sade nájdete trojčlánkový Li-Po akumulátor 11.1 V s kapacitou 2000 mAh (zaťažiteľnosť 12C), používať môžete akékoľvek bežné Li-Po trojčlánky s kapacitou 1800 - 2200 mAh. Pre nabíjanie je v RTR sete dodávaný sieťový nabíjač MULTIcharger L-703EQU s nabíjacím prúdom 700 mA.

EasyStar II je určený pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek i krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlo môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú EasyStar II celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar II vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

RTF set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným prijímačom RX-5 M-LINK ID2, striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 7x6", regulátorom otáčok 20 A a 2 servami, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovou spojku krídla, predprogramovaný vysielač SMART SX M-LINK 2.4GHz, 3 batérie pre vysielač, sieťový nabíjač MULTIcharger L-703EQU, Li-Po akumulátor 11,1 V 2000 mAh a podrobný návod na obsluhu.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1366
Dĺžka [mm] 977
Hmotnosť [g] 700
Plocha krídla [dm2] 28
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P1

Pohon a RC vybavenie:

Motor *Himax C2830-1100
Regulátor *striedavý 20A
Vrtuľa *sklopná 7x6"
Akumulátor *11,1 V 2000 mAh 12C
Servá *2x Nano-S
RC súprava *Tx: SMART SX M-LINK 2.4GHz, Rx: RX-5 ID2
*) Súčasť RTF setu

Otázka k produktu: EasyStar II RTF (mód 1+3)

Kód tovaru: 1M40126

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Kabína EasyStar II.
1M41020
Dočasne
nedostupné
13,69 €
Výškovka EasyStar II.
1M41025
Dočasne
nedostupné
12,90 €
Krídla EasyStar II.
1M41024
Dočasne
nedostupné
25,45 €
Polepy EasyStar II.
1M41026
Dočasne
nedostupné
11,73 €
Čierna vesta M.
1M99902
Na sklade
u dodávateľa
43,10 €
Čierna vesta L.
1M99903
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Čierna vesta XXL.
1M99905
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.