Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

EasyStar II RR

Náhľad produktu - EasyStar II RR

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 195,69 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: 1M40124

Popis produktu

Tak sme sa dočkali! MULTIPLEX predstavuje novú verziu legendárneho EasyStar! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylónu sa ľahko prístupným motorom, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo umožňujúci ľahko doplniť ovládanie krídielok, odnímateľná vodorovná chvostová plocha pre ľahkú prepravu ... proste paráda!

Rovnako ako jeho predchodca je EasyStar II spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktoré vykoná od úvodného Osekávanie pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachtenie. Rovnako tak poteší rekreačné víkendové letca, ktorým poskytne skladný a pohodlný transport model pre dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

EasyStar II je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie predku do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom vpredu viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, Himax C2830-1100) uloženým v pylóne za krídlom so sklopnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímací s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká sú pripravené predlisované šachty a súčasťou stavebnice sú potrebné páky a tiahla. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek je otázka niekoľkých desiatok minút.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom trojkanálovú RC súpravu. Ak budete chcieť doplniť ovládanie krídeliek, potom aspoň štvorkanálovú. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy.

Ak sa rozhodnete doplniť ovládanie krídielok (vyžaduje namontovanie dvoch serv HS-55, nie sú súčasťou ARF setu), ideálne je, ak máte aspon päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 50% - tj. výchylka krídelka dole je polovičná v porovnaní s výchylkou hore. Užitočné je tiež je mixovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy pre uľahčenie pristátia. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek.

EasyStar II je určený pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek i krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servách a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú EasyStaru celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar II vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

Pre napájanie EasyStar II budete potrebovať trojčlánkový Li-Poly akumulátor 11.1 V s kapacitou aspoň 1800 mAh (zaťažiteľnosť 20C), optimálne sú 2200 mAh sady.

ARF set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 7x6", regulátorom otáčok 20 A a 2 servami, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla a podrobný návod ku stavbe.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1366
Dĺžka [mm] 977
Hmotnosť [g] 700
Plocha krídla [dm2] 28
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P1

Pohon a RC vybavenie:

MPX
Motor *Himax C2830-1100
Regulátor *striedavý 20A
Vrtuľa *sklopná 7x6"
Akumulátor RAY G3 11,1 V 2200 mAh
Servá *2x Nano-S
RC súprava min. 3 kanály, min 4 kanály s krídelkami
*) Súčasť ARF setu

Otázka k produktu: EasyStar II RR

Kód tovaru: 1M40124

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Kabína EasyStar II.
1M41020
Dočasne
nedostupné
13,69 €
Výškovka EasyStar II.
1M41025
Dočasne
nedostupné
12,90 €
Krídla EasyStar II.
1M41024
Dočasne
nedostupné
25,45 €
Polepy EasyStar II.
1M41026
Dočasne
nedostupné
11,73 €
Čierna vesta M.
1M99902
Na sklade
u dodávateľa
43,10 €
Čierna vesta L.
1M99903
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Čierna vesta XXL.
1M99905
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.