Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

EasyStar II (stavebnica)

Náhľad produktu - EasyStar II (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 89,80 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: 1M40123

Popis produktu

Tak sme sa dočkali! MULTIPLEX predstavuje novú verziu legendárneho EasyStar! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylónu s ľahko prístupným motorom montovaným na univerzálnej motorovej prepážke, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo s ovládanými krídelkami (ak chcete), odnímateľná vodorovná chvostová plocha pre ľahkú prepravu. ..prostě paráda!

Rovnako ako jeho predchodca je EasyStar II spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodnéhoosekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepraviteľný model pre dokonalé relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

EasyStar II je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu určený pre pohon striedavým motorom triedy AXI 2212. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie predku do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom predku viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s pylónom za krídlom je vylisovaný z penového ELAPORu. Úplne novo je vyriešené upevnenie motora - ten sa montuje na univerzálnu motorovú prepážku vďaka dôvtipnému riešeniu umožňujúce montovať bez úprav všetky bežné striedavé motory s priemerom 28 mm a dĺžkou 30 mm. Ľahký prístup k motoru zabezpečuje odnímateľný plastový kryt. Vzhľadom na obmedzený priemer vrtule (v stavebnici je dodávaná vrtuľa 7x6" s kužeľom a klieštinami 3,0 a 3,2 mm) je vhodné použiť motor s cca 1100 ot./min na V. Servá smerovky a výškovky (veľkosti HS-55) sa umiestňujú pod krytky na bokoch trupu, upevňujú sa jednoduchým zasunutím do špeciálnych držiakov sa západkami, ktoré sa už výborne osvedčili napríklad na modeli Merlin. Kryt kabíny je odnímací s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX.

Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z ELAPORu. Ak sa rozhodnete doplniť aj krídelká, sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami, pre ktoré sú už pripravené šachty zodpovedajúce servám Hitec HS-55 alebo HS-65HB (s malou úpravou). Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z ELAPORu, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, v prevádzkovej polohe zabezpečovaná dôvtipným zámkom.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom trojkanálovú RC súpravu. Ak budete chcieť doplniť ovládanie krídeliek, potom aspoň štvorkanálovú. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 50% - tj. výchylka krídelka dole je polovičná v porovnaní s výchylkou hore. Užitočné je tiež mixovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy pre uľahčenie pristátia. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek.

Striedavý regulátor otáčok by mal mať zaťažiteľnosť aspon 18 A - ideálny je napr. FOXY R-25B, poskytujúci rezervu pre dlhé lety na pol plynu.

Pre napájanie EasyStar II budete potrebovať trojčlánkový Li-Poly akumulátor 11.1 V s kapacitou aspoň 1800 mAh (zaťažiteľnosť 20C), optimálne sú 2200 mAh sady.

EasyStar II je určený pre začiatočníkov, a ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletí. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek i krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servách a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú EasyStar celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar II vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

Balenie obsahuje:

trup vylisovaný z ELAPORu, krídlo vylisované z ELAPORu, chvostové plochy z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, sklopnú vrtuľu 7x6" s kužeľom a unášačom s klieštinou 3,0 a 3,2 mm, sáčok drobného príslušenstva a podrobný návod k stavbe .

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1366
Dĺžka [mm] 977
Hmotnosť [g] 700
Plocha krídla [dm2] 28
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P1

Pohon a RC vybavenie:

  RAY FOXY AXI
Motor RAY G2 C2830-1300 FOXY 2213/20 AXI 2212/20
Regulátor RAY R-20B FOXY R-25B
Vrtuľa *sklopná 7x6"
Akumulátor RAY G3 11,1 V 2200 mAh
Servá 2x-4x HS-55
RC súprava min. 3 kanály, min 4 kanály s krídelkami
*) Súčasť stavebnice

Videá

Otázka k produktu: EasyStar II (stavebnica)

Kód tovaru: 1M40123

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Kabína EasyStar II.
1M41020
Dočasne
nedostupné
13,69 €
Výškovka EasyStar II.
1M41025
Dočasne
nedostupné
12,90 €
Krídla EasyStar II.
1M41024
Dočasne
nedostupné
25,45 €
Polepy EasyStar II.
1M41026
Dočasne
nedostupné
11,73 €
Čierna vesta M.
1M99902
Na sklade
u dodávateľa
43,10 €
Čierna vesta L.
1M99903
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Čierna vesta XXL.
1M99905
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.