Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

RR FunCub 1400mm ARF set

Náhľad produktu - RR FunCub 1400mm ARF set

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 332,94 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: 1M40121

Popis produktu

Multiplexu sa opäť podarilo predtým nepredstaviteľné - v jednom jedinom modeli zlúčiť vlastnosti a schopnosti, ktoré sa v mnohom blíži 3D modelom a pritom zachovať možnosť používať FunCub ako školský a cvičný model aj pre úplných začiatočníkov. Preto tiež v našom hodnotení pilotnej náročnosti nájdete nezvyčajný údaj P1-3 - FunCub je pri príslušnom nastavení vhodný pre začiatočníkov, pre rekreačné pilotov i ostrieľaných borcov, ktorí naplno využijú jeho "Fun" potenciál. Pozrime sa bližšie, ako je toto možné ...

FunCub zachovaný dnes už tradičné "multiplexácku" konštrukciu z vysoko odolnej penovej hmoty ELAPOR, ktorá zaisťuje jednoduchú a rýchlu stavbu, nízku hmotnosť, pevnosť a odolnosť v prevádzke aj ľahkú opraviteľnosť v prípade, že sa pilotovi niečo nepodarí. Od svojho predchodcu, osvedčeného školského a cvičného EasyCubu, preberá chvostové plochy a trup, ktorý má však zosilnené motorové lôžko pre montáž podstatne výkonnejšieho motora Himax C3516-0840 (triedy AXI 2814) a možnosť doplnenia vypínacieho háčika pre aerovlek. Úplne nové je krídlo s ovládanými krídelkami a štrbinovými vztlakovými klapkami. Nápadnou novinkou sú obrie "balónová" podvozková kolesá z ELAPORu. Napodiv, tento zdanlivo "nerealistický" prvok má pevnú oporu v skutočných Piper pre "bush flying" lietajúcich tiež s obrími kolesami, ktoré sú na nezaplatenie v podmienkach lietanie trebárs na Aljaške. 6-7 mikroserv na palube samozrejme znamená, že je potrebné použiť regulátor otáčok s dostatočne dimenzovaným BEC stabilizátorom napájania MULTIcont BL-40 S-BEC.

Prebytok výkonu, vysoko účinné a vztlakové klapky a obrie kolesá sú práve tým, čo z FunCubu robí "zabávača". Vďaka nim dokáže vzlietať aj pristávať doslova na pětníku, zavisí si na vrtuli, vzlieta a pristáva aj z vyššej trávy alebo nerovného terénu, odkub by iný model "operovať" nemohol. Pre letný pobyt pri vode môžete dokúpiť plaváky - nadbytok výkonu motora a presné riadenie s krídelkami a klapkami opäť umožní bezproblémovú prevádzku hydroplánu aj pilotom bez predchádzajúcej praxe u námorného letectva.

Doplniť môžete tiež vlečný háčik (možno ho nainštalovať kedykoľvek, aj dodatočne do hotového a lietaného modelu) a FunCub premeniť vo vlečnou, ktorá spoľahlivo dostane do výšky i dvoumetrovku, ako je Easy Glider.

Pokiaľ s lietaním ešte len začínate, nemusíte sa týchto schopností FunCubu desiť - pre začiatok nemusíte ovládať klapky, ale hlavne nastavíte menšie, "katolícke" veľkosti výchyliek kormidiel. A hľa, máte prvotriedne stabilný a hodný cvičný hornoplošník s ovládanými krídelkami - veľký a dobre viditeľný, ktorý nie je hračkou každého slabého vánku, ako tomu býva u menších modelov.

Dvojdielne krídlo z Elaporu s imitáciou konštrukcie a preveseného pláteného poťahu na hornej strane má profil s rovnou spodnou stranou, je vystužené dvojicou laminátových nosníkov a k trupu sa upevňuje dvoma polyamidovými skrutkami M5. Krídelká aj klapky sú ovládané vždy dvoma servami Nano-S. Do koreňa pravej polovice krídla je možné nainštalovať mikroservo ovládajúci mechanizmus vlečného háčika pre aerovlek.

Trup klasicky "multiplexácky" premyslenej konštrukcie z Elaporu ponúka výborný prístup k palubnému RC vybaveniu. Jednoduchú výmenu pohonného akumulátora zabezpečuje odnímateľný kryt kabíny, nastaviteľné motorové lôžko zaručuje ľahkú montáž a nastavenie správneho vyosenia motora. Trupom prechádza kanál zaisťujúci dokonalý prístup chladiaceho vzduchu k motoru, regulátoru aj pohonnému akumulátoru.

Chvostové plochy sú tiež ELAPORové, s naznačeným "rebrovaním" a prevesením poťahu. Pre ovládanie smerovky a výškovky slúži dvojica serv Tiny-S, uložených v šachtách na bokoch trupu.

Hlavný podvozok je dvojkolesový, drôtový, uchytený do plastového držiaka (podobne ako pri modeloch MiniMag, Gemini alebo AcroMaster). Ostroha je riaditeľná, jej konzola ukotvená do zadku trupu tvoria jeden celok zároveň so spodným závesom a pákou smerovky. Kolesá sú veľké "balónové" s pneumatikami z čierno prefarbeného ELAPORu.

Stavebnica obsahuje:

trup, krídlo a chvostové plochy z ELAPORu s nainštalovaným motorom, regulátorom a servami, laminátové nosníky krídla, drobné príslušenstvo, drôtový hlavný podvozok, drôtovú ostrohu, ľahké kolesá z EPP, veľký hárok samolepiacich obtlačkov a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Tip: Pre FunCub je k dispozícii sada plavákov (1M99007), s ktorou si užijete veľa zábavy pri vode. Doplniť môžete tiež funkčné pozičné svetla (1M601050).

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1400
Dĺžka [mm] 980
Hmotnosť [g] 1130
Plocha krídla [dm2] 38
Ovládané funkcie S,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

MPX Fun
Motor *Himax C3516-0840
Regulátor *MULTIcont BL-40 S-BEC
Pohonný akumulátor RAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtuľa *APC 13x4"E
Servá *2x Tiny-S (S+V), 4x Nano-S (K+F)
RC súprava min. 6 kanálov, ale radšej 7
*) Súčasť ARF setu

Videá

Otázka k produktu: RR FunCub 1400mm ARF set

Kód tovaru: 1M40121

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

224113 FUNCUB - Krídla.
1M50111
Dočasne
nedostupné
38,82 €
pre Easycub a Funcub
1M40601
Dočasne
nedostupné
9,76 €
73020 FUNCUB - Svetelný systém.
1M601050
Dočasne
nedostupné
27,41 € 26,04 €
Čierna vesta M.
1M99902
Na sklade
u dodávateľa
43,10 €
Čierna vesta L.
1M99903
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Čierna vesta XXL.
1M99905
Dočasne
nedostupné
43,10 €
Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.