Odoslať stránku na e-mail:
Prijímač WINGSTABI-RX-7-DR M-LINK

Prijímač WINGSTABI-RX-7-DR M-LINK

Náhľad produktu - Prijímač WINGSTABI-RX-7-DR M-LINK

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 182,20 €
Cena na predajni: 191,76 €
+
Výrobca: Multiplex
Kód tovaru: 1M151490WSDR

Popis produktu

Mať vždy plnú kontrolu nad svojím modelom je snom každého pilota. Voľne programovateľný trojosový gyroskopický systém pre všetky RC modely lietadiel s pevnými krídlami WINGSTABI-RX robí tento sen dosiahnuteľným. Najnovšia generácia ultra presných trojosových MEMS senzorov zaručuje, že dojem z lietania zostáva realistický dokonca aj pri veľmi vysokej miere stabilizácie, a pilot nikdy nemá pocit, že sa pokúša riadiť robota. Štíhle puzdro z eloxovaného hliníka je možné do modelu inštalovať v ľubovoľnej orientácii. WINGSTABI-RX umožňuje jednoduché a rýchle programovanie pomocou PC alebo aplikácie na smartphone alebo tablete. Okrem vlastného stabilizačného systému jednotka obsahuje aj integrovaný telemetrický prijímač 2,4GHz RX-7-DR M-LINK.

Vlastnosti:

  • Nastavenie zisku (citlivosti) vo všetkých troch osiach je možno meniť zvlášť alebo spoločne pomocou vysielača.
  • Pre každú os zvlášť je možné nastaviť variačný faktor.
  • 7 výstupov pre servá.
  • Funkcia gyra je voľne priraditeľná pre každé servo, tj. zariadenie je možné prispôsobiť pre každú modelárskou aplikáciu.

Štyri letové režimy:

1. Stabilizácia vypnutá
2. Stabilizácia pre lietanie vo veternom prostredí (gyra v režime tlmenia "damping") - WINGSTABI-RX "vypne vietor"
3. Akrobacia a 3D lietanie (gyrá v režime heading hold) - model zachováva posledné letovú polohu, ku ktorej dostal povel; pre prechod do inej polohy musí dostať nový povel. Napr. ak vychýlite ovládač krídielok, model bude vykonávať výkrut konštantnou rýchlosťou úmernou veľkosti výchylke ovládača, pričom poletí v priamej línii (bez potreby "tlačenia výškovky" v polohe na chrbte).
4. Visenie na vrtuli - špeciálny "ostrý" heading hold režim pre extrémnu 3D

WINGSTABI-RX podporuje:

  • Delta mixer pre samokrídla a delty, mixér pre motýlikové chvostové plochy a ovládanie klapiek a spojlerov.
  • Klapky je možné nastaviť pre zosilnenie odozvy krídeliek.
  • Grafické zobrazenie senzorov v reálnom času v PC software.
  • Prenos telemetrie M-LINK, okrem prenosu údajov z telemetrických čidiel umožňuje zobrazovanie hodnôt ziskov gyra na displeji vysielača.

Inštalácia WINGSTABI-RX:

Jednotku WINGSTABI-RX je možné do modelu inštalovať v ľubovoľnej orientácii, jedinou podmienkou je, aby osi puzdra boli rovnobežné s osami modelu.

Nastavenie vysielača:

Podobne ako pri flybarless systémoch sú na vysielači všetky mixy vypnuté, trimy a subtrimy nastavené do stredu resp. na nulu. Používajú sa len dvojité a exponenciálne výchylky, ostatné nastavovanie sa vykonáva v software WINGSTABI-RX. Na vysielači priradíte štyri kanály a príslušné ovládače pre krídelká, smerovku, výškovku a plyn a navyše jeden kanál s trojpolohovým prepínačom pre prepínanie režimov WINGSTABI-RX. Ak budete používať letový režim 4 (visenie na vrtuli) ešte jeden kanál s dvojpolohovým prepínačom. Pre diaľkové nastavovanie zisku gyra v osiach krídielok, výškovky a smerovky môžete priradiť až tri ďalšie kanály s proporcionálnymi ovládačmi alebo digitálnymi trimami.

Zapojenie WINGSTABI-RX:

Prijímačový akumulátor (alebo iný zdroj pre napájanie palubnej elektroniky 3,5-9,0 V) zapojíte do napájacej zásuvky WINGSTABI-RX. Do kanálových výstupov WINGSTABI-RX zapojíte jednotlivé servá v modeli.

Uvedenie do prevádzky:

Spárujte vysielač MULTIPLEX M-LINK s WINGSTABI-RX. Do dátovej zásuvky WINGSTABI-RX pripojte prostredníctvom USB rozhrania PC s nainštalovaným programom MULTIPLEX Launcher alebo Bluetooth modul zaisťujúci spojenie s tabletom alebo smartphonom s aplikáciou MULTIPLEX (na stiahnutie zadarmo). S pomocou obslužného software krok za krokom vykonáte základné nastavenia - priradenie kanálov vysielača vrátane prepínača letových režimov, overenie zmyslu výchyliek kormidiel, nastavenie orientácie jednotky WINGSTABI-RX, overenie zmyslu reakcie gyra v jednotlivých kanáloch. A môžete prvýkrát vzlietnuť!

Obslužný program alebo aplikácie:

Umožňujú detailné nastavovanie všetkých parametrov modelu aj stabilizačného systému. Pre jednoduchosť majú takmer všetky menu dve úrovne: základná (Basic) s jednoduchým nastavovaním, ktorá je ľahko a rýchlo zvládnuteľná menej skúsenými letcami, pokročilú (Enhanced), ktorá skúseným užívateľom a experimentátorom ponúka množstvo nastaviteľných parametrov pre detailnú optimalizáciu správania modelu a systému stabilizácie.

Obslužný program alebo aplikácie umožňujú kontrolovať všetky parametre nastavenia, nastavovať veľkosti a zmysly výchyliek vo všetkých kanáloch, ďalšie mixy (vrátane mixov elevony a motýlikové chvostové plochy, krídelká-smerovka atď.), Parametre stabilizačného systému, ukladať nastavené súbory parametrov do pamäte a z pamäte PC alebo mobilného zariadenia zase nahrávať do WINGSTABI-RX, aktualizovať firmware WINGSTABI-RX alebo jeho nastavenie vymazať na predvolené továrenské nastavenia.

Zalietanie modelu:

Model sa najprv zalieta a vytrimuje normálnym spôsobom s vypnutou stabilizáciou. Výchylky trimov sa potom prepíšu do pamäti WINGSTABI-RX a môžete začať lietať so stabilizáciou a doladiť parametre jednotlivých letových režimov. Ladenie vám môže uľahčiť diaľkové nastavovanie zisku pomocou proporcionálnych ovládačov alebo digitálnych trimov, ktoré môžete na tento účel priradiť na vysielači. Hodnoty ziskov môžete sledovať na displeji vysielača (alebo prídavnom telemetrickom displeji).

Sada WINGSTABI-RX obsahuje:

WINGSTABI-RX-7, 2x penová páska 32x52 mm pre upevnenie jednotky, USB-PC-rozhranie (UNI), návod.

Technické informácie

Napájanie [V] 3.5 - 9
Počet kanálov 7
Hmotnosť [g] 35
Dĺžka [mm] 54
Šírka [mm] 34
Výška [mm] 15

K stiahnutiu

WINGSTABI Assistant menu WINGSTABI Assistant menu náhledy obrazovek aplikace 13.11.2015
WINGSTABI menu - přehled WINGSTABI menu - přehled náhledy obrazovek aplikace 13.11.2015

Videá

Otázka k produktu: Prijímač WINGSTABI-RX-7-DR M-LINK

Kód tovaru: 1M151490WSDR

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.