Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

5841 HTS-VOICE hlasový výstup telemetrie

Náhľad produktu - 5841 HTS-VOICE hlasový výstup telemetrie

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 50,94 €
+
Výrobca: Hitec
Kód tovaru: 1HI29948

Popis produktu

Telemetria je výborná vec, ale málokto má za letu čas pozerať sa na "budíky" bez nebezpečenstva nejakej pilotovacej chyby alebo straty modelu z dohľadu (napr. vetroňa točiaceho termiku vo veľkej výške). Chce to nejakého pomocníka, ktorý vám bude do uška našepkávať potrebné údaje. Môže to byť kolega modelár alebo pekná americká girl, ktorej príjemný hlas sa bude ozývať z hlasového výstupu telemetrie HTS-VOICE!

HTS-VOICE je za riadenie, ktoré vám bude v intervaloch, ktoré si zvolíte, hlásiť hodnoty telemetrických funkcií, ktoré si k hláseniu vyberiete. Okrem prostého základného odpočtu aktuálnych hodnôt si môžete nastaviť prahové úrovne pre varovné hlásenia upozorňujúce napr. na pokles napätia, prekročenie určitej výšky, prekročenie maximálneho prípustného prúdu a pod. Hlásenie sa ozýva z reproduktora vstavaného v HTS-VOICE alebo zo slúchadiel, ktoré môžete pripojiť do zásuvky (jack 3,5 mm) na hlasovom výstupe, čím sa automaticky odpojí reproduktor. Hlasitosť môžete plynule nastavovať digitálnym gombíkom na HTS-VOICE.

HTS-VOICE je kompatibilný so všetkými 2,4GHz vysielačmi Hitec - či už s výmenným VF modulom SPECTRA 24 alebo s pevne vstavaným VF dielom 2,4GHz AFHSS.

Pre plné využitie je potrebné použiť telemetrický prijímač Optima 7 alebo 9 s pripojenou telemetrickou ústredňou HTS-SS Nitro alebo HTS-SS Blue s telemetrickými snímačmi. Pri použití prijímačov Optima 6, Optima 6 Light alebo prijímačov Optima 7 a 9 bez telemetrickej ústredne budú hlásené iba základné telemetrické funkcie - napájacie napätie prijímača.

HTS VOICE môžete jednoducho pomocou dodávanej konzoly upevniť na kovový držiak vysielačov Hitec, suchým zipsom na pult vysielača a pod. Pre jeho napájanie budete potrebovať dve mikrotužkové (AAA) alkalické batérie alebo NiMH akumulátory (pokiaľ možno s nízkym samovybíjaním). Do dátového portu VF modulu SPECTRA 24 alebo dátového portu vysielačov (Optic 5, Optic 6 Sport 2,4GHz, Eclipse Pro) sa pripája dodávaným plochým trojžilovým káblikom so štandardnými servokonektormi. Zásuvka dátového portu na HTS-VOICE je dvojitá, takže umožňuje sočasně pripojiť aj rozhranie HTS-IVIEW pre zobrazenie telemetrie na displeji Apple zariadení (iPod, iPhone, iPad).

Prevádzkový stav HTS-VOICE je signalizovaný indikačnou LED diódou a hlásením z reproduktora. Pre ovládanie slúži digitálne funkčné tlačidlo - dlhým stlačením tlačidla sa prístroj vypína a zapína, vychýlením hore a dole sa nastavuje hlasitosť alebo v nastavovacom režime slúži na pohyb v menu a nastavovanie požadovaných parametrov.

Základné nastavenie (voľba merných jednotiek imperiálne/metrické, nastavenie oneskorenia medzi hláseniami, voľba rozsahu merania prúdu podľa použitého čidla) je možné vykonávať priamo s HTS-VOICE bez ďalších prídavných zariadení. Komfortné naprogramovanie hlasového výstupu zabezpečuje pripojenie HTS-VOICE k počítaču prostredníctvom rozhrania HPP-22. V obslužnom programe (verzia software pre HPP-22 1.12 alebo novší) môžete v prehľadnom menu voliť funkcie, ktorých hodnoty chcete hlásiť, intervaly hlásenia (nepretržité, oneskorenie 10 s, oneskorenie 30 s), pre jednotlivé snímače nastavovať údaje potrebné pre správne meranie (počet listov vrtule pre otáčkomery, typ snímača pre meranie prúdu) a aktivovať výstražné hlásenia (spolu s prahovými úrovňami pre spustenie poplachu) pre jednotlivé merané veličiny. Nastavenie parametrov HTS-VOICE je samozrejme možné uložiť do pamäte a zase nahrať - môžete tak nastavenie hlasového výstupu "ušiť na mieru" jednotlivým modelom.

Obrázkový návod pre nastavenie HTS-VOICE s pomocou HPP-22 a počítačového programu a slovníček obsahujúci súpis anglických hlásení spolu s ich fonetickým prepisom a českým prekladom nájdete v sekcii "Na stiahnutie".

Sada obsahuje: hlasový výstup HTS-VOICE, dátový kábel a návod.

Technické informácie

Napájanie 2x AAA tužková alkalická batéria
Rozmery 98x55x35 mm
Hmotnosť 50 g bez batérií, cca 75 g s batériami

K stiahnutiu

Nastavování HTS-VOICE Nastavování HTS-VOICE Průvodce nastavováním hlasového výstupu telemetrie HTS-VOICE 16.03.2012
Slovníček hlášení HTS-VOICE Slovníček hlášení HTS-VOICE Slovníček obsahuje soupis anglických hlášení spolu s jejich českým "kuchyňským" fonetickým přepisem a českým překladem. 23.03.2012

Otázka k produktu: 5841 HTS-VOICE hlasový výstup telemetrie

Kód tovaru: 1HI29948

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.