Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

5842 HTS-MRPM Magnetický snímač otáčok

Náhľad produktu - 5842 HTS-MRPM Magnetický snímač otáčok

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 15,73 €
+
Výrobca: Hitec
Kód tovaru: 1HI29942

Popis produktu

Magnetický snímač otáčok je vhodný pre aplikácie, kedy nie je možné použiť optické meranie otáčok (napr. vzhľadom na rozmery optického snímača). Magnetický snímač tiež zaisťuje presnejšie meranie otáčok, bez vplyvu intenzity osvetlenia a poveternostných podmienok.

Otáčky sledovaného objektu sú merané s pomocou permanentného magnetu upevneného na objekt, a snímača, v ktorého bezprostrednej blízkosti sa magnet pohybuje. Najlepšie výsledky dosiahneme, ak je vzdialenosť medzi snímačom a magnetom menšia ako 1 mm.

Magnet môžete vlepiť epoxidom do zahĺbenia (s priemerom 4 mm a hĺbkou 2,5 mm) vyvŕtaného napr. do zadného disku vrtuľového kužeľa, zotrvačníka motora u auta alebo vrtuľníka a pod. Vzhľadom k tomu, že u objektov otáčajúcich sa vysokou rýchlosťou je nevyhnutné zachovávať ich vyváženie, magnety sa obvykle montujú v páre symetricky vzhľadom k osi otáčania. Druhý magnet sa upevní s opačnou polaritou (je označená značkou "+" na magnete), aby neovplyvňoval nameraný údaj. Naopak u objektov s nízkym počtom otáčok je možné presnosť merania zvýšiť použitím viacerých magnetov, výsledok je potom nutné vydeliť počtom magnetov - túto korekciu môžete vykonať automaticky nastavením vrtule v násobnom počte listov v PC software alebo software vysielača Aurora 9. Pri použití jedného magnetu v menu otáčkomera nastavte na Aurore 9 "Vrt.-M" resp. "Prop-M", pre dva magnety "Vrt.-2" resp. "Prop-2" atď ..

Držiak so snímacou Hallovou sondou sa upevní skrutkami do bezprostrednej blízkosti dráhy, po ktorej sa pohybuje magnet.

Sada snímača obsahuje: sondu snímača na držiaku s káblom, 3 magnety, 2 skrutky M2,3x6 mm s maticou.

Technické informácie

Rozsah merania 0 ~ 70 000 ot./min
Dĺžka kábla čidla 250 mm
Rozmery sondy snímača 30,5x15x6,5 mm
Rozmery magnetu D4,0x2,5 mm
Hmotnosť (vráatane káblu) 2 g

Otázka k produktu: 5842 HTS-MRPM Magnetický snímač otáčok

Kód tovaru: 1HI29942

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.