Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

5848 - HTS-SS Blue C200 Telemetrické kombo elektro 200A

Náhľad produktu - 5848 - HTS-SS Blue C200 Telemetrické kombo elektro 200A

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 47,02 €
+
Výrobca: Hitec
Kód tovaru: 1HI29941

Popis produktu

Telemetrický systém Hitec 2.4GHz sa vďaka telemetrickej ústredni HTS-SS Blue rozrastá o možnosť merania prúdu a napätia. Teraz môžete lietať s vaším modelom a pri tom poznať aktuálne otáčky motora, prúdový odber pohonného elektromotora alebo iného palubného zariadenia, napätie napájacieho akumulátora alebo v inom mieste palubnej elektroinštalácie, teploty na rôznych miestach a GPS informácie zahŕňajúce údaje o polohe, rýchlosti a výške. Systém je možné inštalovať do väčšiny lietajúcich modelov: vrtuľníkov, vetroňov, modelov poháňaných elektromotorom.

#5848 HTS Blue Telemetrické kombo Elektro 200 A

Pre ľahký štart Hitec pripravil komplet obsahujúci telemetrickú ústredňu a sadu snímačov na meranie prúdu do 200 A, napätia a teploty:

 • 3x Snímač teploty (HTS-TEMP)
 • 1x Snímač prúdu HTS-C200 (do 200 A)
 • 1x Snímač napätia HTS-VOLT (0-100 V)

Vzhľadom k malým rozmerom a nízkej hmotnosti (ústredňa so VŠETKÝMI pripojenými snímačmi váži cca 40 g - tj. menej, než jedno štandardné servo), je možné telemetrické údaje získavať aj z paluby malých a ľahkých modelov.
 

#5849 HTS-SS Blue Telemetrická ústredňa Elektro

Telemetrická ústredňa slúži k zberu dát z vonkajších čidiel (až 9 snímačov) a ich prenosu do telemetrického prijímača Hitec s dátovým vstupom (v túto chvíľu Optima 7 a Optima 9). Ako naznačuje názov ( "Elektro"), je optimalizovaná predovšetkým pre modely poháňané elektromotorom - lietadlá, vrtuľníky, autá i lode. Ústredňa obsahuje elektroniku "obsluhujúcu" jednotlivé snímače - nie je preto možné zapojiť samotné čidlo priamo do prijímača, ale vždy iba prostredníctvom ústredne.

Pre správnu činnosť je potrebné vopred skontrolovať (a podľa potreby aktualizovať s pomocou HPP-22), že:

 • software vysielača Aurora 9 (pokiaľ ju používate) je verzia 1.08 alebo novší
 • software vysielačového modulu Spectra 24 (alebo VF dielu u Optic 6 Sport 2,4 GHz) je verzia 3.01 alebo novší
 • software prijímača Optima (7 alebo 9) je verzia 2.02 alebo novší
 • Návod, ako vykonať aktualizáciu nájdete TU.

Ústredňa nevyžaduje žiadne nastavovanie, zapája sa pomocou dvojice káblov s ňou dodávaných - zapletenýmý trojžilovým káblikom sa vedie telemetria do vstupu DATA na prijímači, plochý káblik slúži na napájanie ústredne a snímačov (4,8-8,4). Pripojiť ho môžete priamo do nepoužívaného servovýstupu prijímača. Ak sú všetky obsadené, potom pomocou Y-kábla, alebo môžete napájanie priviesť priamo od vypínača prijímačového akumulátora.

Okrem dátového výstupu (DATA) a zásuvky napájania (P) má ústredňa deväť zásuviek s nezámennými konektormi pre rôzne druhy snímacích čidiel:

 • R1, R2 - pre pripojenie snímačov otáčok
 • C - pre pripojenie snímača prúdu
 • V - pre pripojenie snímača napätia
 • G - pre pripojenie GPS snímača
 • T1, T2, T3, T4 - pre pripojenie teplotných čidiel

Pripojiť môžete až dva snímače otáčok, nezáleží, či magnetické alebo optické, číslo zásuvky udáva adresu, na ktorej sa dané čidlo objaví na displeji vysielača Aurora 9 alebo na monitore počítača pri pripojení prostredníctvom rozhrania HPP-22 k vysielačovému modulu.

Podobne môžete pripojiť až štyri teplotné čidlá, číslo zásuvky opäť udáva adresu čidla.

Pri pripojení snímača prúdu treba na vysielači (alebo na pripojenom PC či inom telemetrickom rozhraní zvoliť zodpovedajúci typ snímača (C50 alebo C200), aby bola zobrazovaná správna hodnota prúdu.

Sada telemetrickej ústredne obsahuje: telemetrickú ústredňu HTS-SS Blue, napájací kábel, dátový kábel a obojstrannú penovú samolepiacu pásku.


#5855 Snímač prúdu 200 A (HTS-C200)

Snímač prúdu HTS-C200 bol skonštruovaný pre jednoduché a presné meranie jednosmerného prúdu do 200 A s rozlíšením 1 A. Meranie prúdu je bezkontaktné, podobne ako pri tzv. Kliešťových ampérmetrov, kde snímač meria intenzitu elektromagnetického poľa okolo vodiča, ktorá je úmerná veľkosti pretekajúceho prúdu. Snímač je tvorený toroidom, ktorého stredom sa vedie kábel, v ktorom sa meria prúd.

Zásady pre montáž:

 • Kábel a snímač je potrebné spoľahlivo upevniť tak, aby sa nemenila ich vzájomná poloha.
 • Kábel musí pre dosiahnutie maximálnej presnosti merania viesť stredom otvoru v snímači.
 • Snímač musí byť správne orientovaný v smere toku elektrického prúdu. Správnu orientáciu označuje šípka na boku snímača; elektrický prúd tečie vždy z miesta s vyšším elektrickým potenciálom k miestu s potenciálom nižším - napr. z napájacieho akumulátora k regulátoru otáčok, od zdroja k spotrebiču. V rovnakom smere musí mieriť aj šípka na snímači.
 • Snímač neumiestňujte do blízkosti magnetov, pretože to môže nežiadúcim spôsobom ovplyvniť meranie. Činnosť snímača môže ovplyvniť aj ďalší snímač prúdu, ak by bol umiestnený v blízkosti.

Sada snímača obsahuje: snímač prúdu HTS-C200.
 

# 5851 Snímač napätia (HTS-VOLT)

Snímač napätia slúži na meranie jednosmerného napätia v rozsahu 0 až 100 V. Celá elektronika je uložená v telemetrickej ústredni, vonkajšia časť je len pripojovací kábel dodávaný v dvoch prevedeniach: kábel s krokosvorkou a kábel s nalisovateľnou T-svorkou. T-svorka zaisťuje spoľahlivejší kontakt, ale majte na pamäti, že nie je konštruovaná pre opakované nasadzovanie a snímanie. Kábel s krokosvorkou je univerzálnejší, ale treba dbať na to, aby pri jeho používaní nedošlo k náhodnému skratu. Môžete tiež krokosvorku odpájkovať a nahradiť ju vhodným konektorom - napr. 2 mm pozláteným konektorom zaisťujúcim spoľahlivý kontakt.

Zapojenie snímača napätie: (+) pól je krokosvorka alebo T-svorka na kábliku zapojenom do zásuvky "V" na telemetrickej ústredni HTS-SS Blue. (-) pól ("zem"), voči ktorému sa meria napätie, je (-) pól na servozásuvkách prijímača (za predpokladu, že je telemetrická ústredňa normálne napájaná z prijímača). Ak by ste chceli merať napätie na obvode galvanicky oddelenom od napájania prijímača, je nutné prepojiť (-) pól meraného obvodu a (-) pól servozásuviek prijímača.

Pripojenie T-svorky: do "zvislej" časti T- svorky zalisujte pripojovací kábel, do "priečky" zalisujte kábel, v ktorom chcete merať napätie.

Sada snímača obsahuje: kábel s krokosvorkou, pripojovací kábel pre T- svorku s konektorom, T-svorku.
 

# 5834 - Snímač teploty (HTS-TEMP)

Snímač teploty slúži k dotykovému meraniu teploty - uplatní sa napr. pri sledovaní teploty hlavy spaľovacieho motora, akumulátorov, regulátorov otáčok alebo iných častí modelu, ktorých teplota nás môže zaujímať.

Vlastná sonda je obalená v zmršťovacej fólii odolávajúce vyšším teplotám; prevádzkový rozsah meraných teplôt je -40°C do 200°C. To znamená, že snímače môžu merať teplotu prakticky takmer kdekoľvek v bežných modeloch.

Sada snímača obsahuje: snímač teploty s káblom.
 

#5849 HTS-SS Blue Telemetrická ústředna Elektro

Napájanie 4,8 - 8,4 V (max. 2S Li-poly)
Rozsah prevádzkových teplôt -20°C ~ +60°C
Rozmery 34x24x5 mm
Hmotnosť 7 g bez káblov, 12 g s káblami

#5855 Snímač prúdu 200 A (HTS-C200)

Rozsah merania 0 - 200 A
Rozlišovacia schopnosť 1 A
Dĺžka kábla snímača 250 mm
Rozmery (snímač) 34x22x6 mm
Priemer "oka" snímača vonkajší/vnútorný 22/10,5 mm
Hmotnosť 7 g


#5851 Snímač napätia (HTS-VOLT)

Rozsah merania 0 - 100 V
Rozlišovacia schopnosť 0,1 V
Dĺžka kábla snímača 250 mm

 

#5834 - Snímač teploty (HTS-TEMP)

Rozsah merania -40° ~ +200°C
Dĺžka kábla snímača 350 mm
Rozmery (telo čidla) D2x5 mm
Hmotnosť 3 g

Otázka k produktu: 5848 - HTS-SS Blue C200 Telemetrické kombo elektro 200A

Kód tovaru: 1HI29941

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.